BEYSAD-Üniversite-Sanayi İşbirliği için imzalar atıldı…
2 Aralık 2014

BEYSAD Strateji Belgesi çalışmalarını yürütmekte olduğu Genişletilmiş Yönetim Kurulu Toplantısını bir kez daha tüm İzleme ve Yönlendirme Komitesi üyeleri ile birlikte 9 Aralık 2014 Salı günü, Ağustos ayında olduğu gibi yine Kemerburgaz Kemer Country Orman Evi tesislerinde gerçekleştirdi.

Strateji Belgesi çalışmalarına daha ilk başlanmış olunan zamandan bu yana pek çok konuya özen gösterilmiş olsa da en çok “bu belgenin yaşayan bir belge olması” konusu üzerinde durulmuştu. Aradan geçen yaklaşık 2-2,5 yıla baktığımızda bunu başarabiliyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. O günden bu yana oluşturulmuş olunan, zaman içerisinde bir çığ gibi gittikçe büyüyüp revize edilen ekiplerimiz, büyük bir özveri ile bu çalışmaya inandılar ve büyük fedakarlıklarla emek verdiler. Strateji belgemizin ilk kitapçığının ardından 1 yıl boyunca çalışıldı, sonrasında bir Arama Konferansı yapıldı ve oradan da edinilen ve oluşturulan ortak söylemler ikinci kitapçık (dijital ortamda) olarak, tüm sektörel rakam ve veriler elimizden geldiğinde güncellenerek sektörümüze ve temsilcilerine kazandırıldı. Bu güncellemeleri hedeflerimizi gerçekleştirebilene kadar sürdürebilmeyi diliyoruz, bunun için çok çalışıyoruz.

Bu amaçla Temmuz ayından beri oluşturulan 3 hedef çevresindeki yeni ekipler, ikinci dönemin ikinci İzleme ve Yönlendirme Komitesi toplantısında son 3 ayda yapmış oldukları çalışmaları paydaşlarımıza sundular.

Bu toplantı diğerlerinden biraz daha farklı amaçlar içeriyordu. BEYSAD Dergisinin 100. Sayısının çıkmakta olduğu bu ayda, kutlama yapabilmek için iyi bir fırsat olduğu düşünüldü. Ayrıca yılbaşı ayına girmiş olmamızla da birlikte aynı zamanda güzel de bir yılbaşı önyemeği oldu.

Bu özel geceye BEYSAD Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Disiplin Kurulu Asil ve yedek üyelerine ek olarak, Genç Beysadlı üyeler, ana sanayi yetkilileri, BEYSAD Eski Başkanları, Genel Sekreterleri, TÜRKBESD yetkilileri, SUBCONTURKEY Dergisi yetkilileri, BEYSAD dergimizin yazarları, grafikerleri gibi BEYSAD’a emek vermiş pekçok seçkin kişi davet edildi. Yaklaşık 40 kişinin bulunduğu toplantıda Arçelik’den Alp Karahasanoğlu ve Yasemin Kaya, BSH’dan Ulaş Özen, Indesit’den Turgay Dağ, Vestel’den Kemal Özgür ve Gonca Acar Eti büyük katkılar sağladılar. Davetimize katılan misafirlerimize ek olarak, davet edilip de maalesef programları uygun olmadığı için aramızda bulunamayıp tebriklerini ileten diğer davetlilerimize de teşekkür ederiz. Desteklerini her zaman yanımızda hissediyoruz.

Toplantı BEYSAD YK Başkanı Bahadır Balkır’ın kısa bir açılış konuşması ile başladı. Ardından Rekabetçilik ve Kurumsallaşma, İnsan kaynakları ve Ar-Ge ve İnovasyon Komitesi liderleri Murat Öney, Berrak Çekin ve Burak Özaydemir kürsüye gelerek, çalışmaların özetine ve bundan sonraki süreçte neler yapılabileceğine ilişkin bir sunum gerçekleştirdiler.

Sunumun ardından sorular cevaplandı ve önemli öneriler not alındı. Üyelerimize ve dergi yazarlarımıza ek olarak tüm ana sanayi yetkililerimiz söz aldılar ve görüş ve önerilerini paylaştılar. Bundan sonraki süreçte bu yönlendirmeler ile çalışmalarımız sürecektir.

Yapılan bu biraraya gelme, motivasyon toplantısında son derece önemli geri dönüşler aldık. Toplantı sonrasında yapılan yemek ile de ayrıntılı görüşme fırsatı yakalanabildi. Çok güzel ve keyifli projelerin temelleri atıldı. Katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz ve bizimle birlikte çalışmak isteyen tüm üyelerimizi bu çalışma gruplarına katılmaya ve katkı sağlamaya davet ediyoruz.

Üye Girişi