BEYSAD Romanya Arçelik Arctic S.A Tesisleri'ni ziyaret etti
4-5 Mart 2015

BEYSAD 26 BEYSAD üyesi firma ve 35 kişi ile 4-5 Mart 2015 tarihlerinde Romanya’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.

Seyahate BEYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Bahadır Balkır, Başkan Vekili Burak Özaydemir, Yönetim Kurulu Üyeleri Erdoğan Kalay, Sefa Böyet, Murat Öney, Berrak Çekin ve Denetim Kurulu Başkanı Besim Oktayer’e ek olarak pek çok üye katıldı. Genç Beysadlı üyelerin katılımının fazla olması dikkat çekti. Ayrıca, seyahatte Arçelik Türkiye’den Satınalma Yöneticisi Yasemin Kaya da gruba eşlik etti ve organizasyonda Motiva Turizm’in desteği alındı. Katılımcılarımıza ve destekleri için acentamıza teşekkür ederiz.

Program 4 Mart sabahı İstanbul Atatürk Havalimanı’nda başladı. Romanya’ya ulaşıldığında ilk olarak Arçelik Arctic Tesisine ulaşıldı ve birlikte öğle yemeği programı yapıldı. Geniş katılımlı yemekte karşılıklı sohbet ve önbilgilenme şansı yakalandı. Ardından tesise geçildi.

Program Arçelik Arctic S.A. Romanya Ülke Müdürü Hasan Ali Yardımcı’nın açılış konuşması ile başladı. Yardımcı, yapmış olduğu hoşgeldiniz konuşmasında bu seyahatten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Romanya’ya, Arctic’e ilişkin sözlü olarak kısa bilgilendirmeler yaptı. Arctic’in son dönemdeki büyük gelişimine ilişkin bilgileri gururla paylaştı ve Romanya yatırım olanaklarına ilişkin birkaç üyenin sorularını cevapladı.

Hasan Bey’in ardından BEYSAD adına tanıtım filmi ve bilgilendirme sunumu BEYSAD Yönetim Kurulu Başkan Vekili Burak Özaydemir tarafından yapıldı. Özaydemir, BEYSAD’a, çalışmalarına, üye profiline ve Türkiye beyaz eşya rakamlarına ilişkin Romanyalı yetkililer ile önemli bilgiler paylaştı.

Ardından seyahat organizasyon sürecinde de bizlere son derece olumlu desteklerde bulunan Satınalma Müdürü Oktay Dönmez bir bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi ve geçmişten günümüze içinde bulunduğumuz fabrikanın gelişimini rakamsal tablolarla aktardı. Soru cevap bölümü yapıldı. Romanya’ya ilişkin, yatırım olanaklarına ilişkin bilgiler paylaşıldı. Bu süreçte bizlere vermiş olduğu destekler için kendilerine bir kez de buradan teşekkür ediyoruz.

Bugünkü Arctic;

297.000 m2 alan; toplam 2.070 çalışan; yılda 2.590.000 adet üretim kapasitesi; TUV, VDE, BEAB, CCC gibi tüm AB kalite standartlarına uygunluk; IQ Net’den ISO 9001 & 14001, UL’den ISO 9001; üretimin %87’si ihraç ediliyor; beyaz eşya iç pazarının %35’ini karşılıyor; üretimleri içinde %45 buzdolabı, %20 çamaşır makinesi ve %15 pişirici grubunu içeriyor…

Sunumların ardından BEYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Bahadır Balkır söz aldı ve hem Arctic yetkililerine hem de katılımcılara teşekkür etti. Duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve konuşmasının sonunda Hasan Ali Yardımcı’ya bir teşekkür plaketi taktim etti.

Toplantı sonrasında yapılan 1 saatlik tesis gezisi ardından grup, fabrikadan ayrıldı.

Ertesi günü yapılan küçük bir şehir turunun ardından Bükreş Türk İş Adamları Derneği ziyaret edildi. BEYSAD Grubu orada da son derece misafirperverlikle karşılandı. Bu toplantıda Gruba TİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Hamdi Demirel, Genel Sekreter Güven Güngör ve Yönetim Kurulu Üyeleri eşlik ettiler. Hamdi Bey’in son derece sıcak ve içten karşılama sohbetinin ardından, Güven Güngör çok bilgilendirici ve oldukça geniş bir açı sunan sunumunu bizlerle paylaştı ve tüm üyelerimizin sorularını büyük bir titizlikle cevapladı. (Sunumu almak isteyen üyelerimiz Dernek Merkezimize başvurabilirler.)

Ardından karşılıklı teşekkür plaketi taktimi ile ve çekilen grup fotoğrafı ile programımız sona erdi.

Bir başka etkinlikte görüşebilmeyi diliyoruz. 

Üye Girişi