BEYSAD Paydaş ve Kamu Destekleri Komitesi Vestel Beyaz Eşya'da bir buluşma gerçekleştirdi
24 Aralık 2018

BEYSAD Komite çalışmaları kapsamında, “Paydaş ve Kamu Destekleri”ile “Sanayi 4.0 ve Dijitalleşme” Komite toplantıları 24.12.2018’de, iki komitenin de ortak üyesi olan Vestel Beyaz Eşya’da gerçekleştirildi.

Toplantının ilk bölümü, organizasyonun gerçekleşmesinde bizlerden büyük desteklerini esirgemeyen Vestel Beyaz Eşya Satınalma Müdürü Sayın Hüsna Yaşar moderasyonunda gerçekleşti ve bu bölüme Zafer Kalkınma Ajansı’ndan 2 uzman yetkili katılarak, teşviklerine ve ajansın yapısına ilişkin geniş çaplı bilgilendirme yaptılar… Soru cevap bölümünün ardından, Komiteler Ortak Sunumu gerçekleştirildi ve son bölümüne Vestel Beyaz Eşya Satınalma Direktörü Sayın Kemal Özgür ve konuya ilişkin diğer Vestel üst düzey yetkililerinin de dahil olduğu program, BEYSAD BE4 Beyaz Eşya ve Yan Sanayi 4.0 II. Zirvesi’nin kısa filminin izlenmesi ile sona erdi.

Öğle yemeğinin ardından Vestel Beyaz Eşya İnovatif Ürünler Showroom gezisi ve Akıllı Fabrikalar Turu tamamlandı ve ikinci toplantı bölümüne geçildi.

İkinci bölüm Sayın Kemal Özgür’ün açılış sunumu ile başlayıp; BEYSAD tanıtım ve yerlileştirme proje öneri sunumu ile devam etti. Sunumu BEYSAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Sanayi 4.0 ve Dijitalleşme Komite Lideri Sayın Hasan Okyar Bayraktar gerçekleştirdi. Sunumların ardından konuya ilişkin tüm Vestel Beyaz Eşya Mühendis ve yöneticilerinin olduğu geniş grup ile yerlileştirme projesine ilişkin neler yapılabileceğine dair görüş alışverişi yapıldı.

2019’un ilk planı olarak bu konunun ele alınmasının faydalı olacağı görüşü ile Sanayi 4.0 ve Dijitalleşme Komite çalışmaları kapsamında, Vestel tarafında Hüsna Yaşar’ın liderliğini yapacağı konunun hızla olgunlaştırılıp hayata geçirilmesi için çalışmalara hız verilmesine karar verildi.

Organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen Paydaş ve Kamu Destekleri Komite Lideri ve BEYSAD Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Sayat Çakır ve Vestel Beyaz Eşya Satınalma Müdürü Sayın Hüsna Yaşar başta olmak üzere, tüm Vestel Beyaz Eşya Ailesi’ne ve tüm olumsuz, zor hava koşullarına rağmen katılım sağlayabilmiş üyelerimize teşekkür ederiz.

Üye Girişi