BEYSAD-ÖZYEĞİN Üniversitesi “Sanayi 4.0 Mükemmelliyet Merkezi” Yolunda
6 Mayıs 2017

BEYSAD olarak sektörümüzün Sanayi 4.0 konusunda öncü durumunu güçlendirmek ve sektör genelinde çözümler oluşmasını sağlamak adına bir önceki dönemde olduğu gibi yeni dönemde de, “BE4” başlığı altında etkinliklerimizin süreceği bilgisini memnuniyetle paylaşmak isteriz.
 
Bu kapsamda BEYSAD ve Özyeğin Üniversitesi ortak projesi ve TÜSİAD işbirliği ile Sanayi 4.0 Dönüşümünde üyelerimize pilot proje, danışmanlık, eğitim ve Ar-Ge çalışmaları kapsamında destek olabilecek “Sanayi 4.0 Mükemmelliyet Merkezi” kurulması için ortak bir proje çalışması başlatılmıştır. Bu çalışma kapsamında, Merkezin tasarımı için 6 Mayıs 2017 Cumartesi günü; 10.00-17.00 saatleri arasında, Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü İnovasyon Merkezi’nde ihtiyaç analizi çalıştayı düzenlenmiştir.
 
Sanayi 4.0 dönüşümünün ve kurulacak merkezin, sektörümüz ve en önemlisi ülkemiz için öncelikli olduğunu düşünerek, bu çalıştay ile oluşacak ortak akıl sayesinde projemizin tüm paydaşlarımız için değer yaratan bir yapıya kavuşacağına inanıyoruz. Çalıştayda amaç, Sanayi 4.0 Mükemmelliyet Merkezi’nin tasarımına, katılımcı ve yenilikçi bir yaklaşımla başlangıç yapmak idi. Bu nedenle çalıştay kapsamında Sanayi 4.0 ile ilgili kurumların ihtiyaçları ile, ilgili tüm paydaş paylaşımları ve inovatif önerilerinin önemli katkı sağladığını düşünüyoruz.
 
Çalıştaya, bu projenin gerçekleştirme süreci içinde fiilen bulunabilecek ve pilot proje çalışmalarına katılıp, projesinin sonuçlarını paylaşmaya açık olacak üyelerimizin yanısıra, ana sanayi yetkililerimiz, yazılım ve robotik firmalarından yetkililer ve Dayanıklı Tüketim Meclisi üyeleri gibi ortalama 80 kişilik sektör paydaşımız katılım sağlamışlardır.
 
Program, tüm çalıştaylarımızda olduğu gibi yine bir moderatör eşliğinde yürütüldü. Moderasyon, Özyeğin Üniversitesi Ekonomi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sayın Ümit Özlale tarafından yapılmış olup, çalışma, her çalıştayımızda olduğu gibi zaman zaman küçük gruplar, zaman zaman da büyük gruplar halinde yapılan paylaşımlarla zenginleşti.
 
Bu önemli projedeki destekleri için öncelikle Özyeğin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Reha Civanlar Bey’in nezdinde, üniversitenin kıymetli öğretim görevlileri ve İnovasyon Merkezi’nin kıymetli yetkililerine, projenin oluşumu için önemli görüşleri ile çalışmamıza tüm bilgi ve birikimlerini koyan değerli katılımcılarımıza teşekkür ederiz.
 
İlerleyen günlerde sizleri bu önemli çalışmaya ilişkin gelişmelere dair bilgilendirmek üzere sabırsızlanıyor olacağız.

Üye Girişi