BEYSAD, Özyeğin Üniversitesi ile İşbirliği yaptı
23 Aralık 2014

Strateji Belgesi çalışmalarımız kapsamında uzun zamandır pek çok üniversite ile görüşmelerimiz komitelerimiz üzerinden yürütülmekte idi. Görüşmelerimiz sonucunda ilk imzaları Sabancı Üniversitesi ve Okan Üniversitesi ile attığımızı sizlere duyurmuş ve o üniversitelerin hangi konularda sizlere destek verebileceğini de ayrıca bir mail ile sizlerle paylaşmıştık. Bu kapsamdaki son çalışmamız 23 Aralık 2014 Salı günü Özyeğin Üniversitesi ile yapıldı.

İmza Töreninde; Özyeğin Üniversitesi’nden Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. M. Reha Civanlar, Teknoloji Transfer Ofisi Direktörü Sayın Nilay Papila, Teknoloji Transfer Ofisi’nden Uzmanlar Sayın Gizem Gözde Asker ve Sayın Samet Özmen evsahipliği yaptılar. Programa, BEYSAD adına BEYSAD Başkan Yardımcısı Sayın Burak Özaydemir, BEYSAD Yönetim Kurulu Üyeleri Sayın Berrak Çekin ve Sayın Erdoğan Kalay ve BEYSAD Kurumsal İletişim Müdürü Sayın Ayşegül Koç katıldılar.

Üniversiteler ile yapılan protokoller dahilinde BEYSAD üyeleri başta Ar-Ge, Ur-Ge çalışmalarına ilişkin ihtiyaçları doğrultusunda paydaş üniversitelerimize başvurabilecekleri gibi; yine firmalarının ihtiyaçları doğrultusunda öğrencilerin bitirme tezi konularına dahil olup, sorunlarına çözüm bulabilecekler. Ayrıca projeden stajyer öğrenci, stajyerliğin sonrasında belli dönemlerde firmalarda yetişmiş öğrencilerin sonraki süreçte eğitimli olarak firma çalışanı olarak işe alınmaları gibi verimli sonuçlar beklenmektedir.

Üniversite-Sanayi İşbirliği çerçevesinde işbirlikleri bu başlıklar altında olsa da her türlü ihtiyaç için bize kendileri tarafından atanan yetkililerini BEYSAD üyesi olarak arayabilecek ve ilgili birimlere oradan yönlendirilebileceğiz. Zaman zaman üniversitelerde bizler için düzenlenecek eğitim programları organize edilebileceği gibi, bizim yapmış olduğumuz etkinliklerde de memnuniyetle bulunup katkı verecekleri bilgisini de paylaşmak isteriz. Bu konudaki ayrıntılı bilgilendirme yazıları diğer üniversitelerimizle olduğu gibi yine üyelerimiz ile mail ortamında paylaşılacaktır.

Üniversiteler ile görüşmelerimiz tamamlanıp, iyi niyet mektupları imzalandıkça sizlere bilgi vermeyi sürdüreceğiz. TOBB Üniversitesi ile işbirliğimiz kapsamında TOBB ETÜ Ortak Eğitim Programı’nı üyelerimize ulaştırmıştık. Görüşme halinde olup yakında imza için biraraya geleceğimiz üniversiteler netleştikçe onları da sizlerle paylaşıyor olacağız.

Üyelerimize faydalı olmasını ve her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. Unutmayınız ki bu imzalar, siz değerli üyelerimiz bu konulara ilgi gösterdiği ölçüde başarıya ulaşacaktır. Şimdiden ilgi ve desteğinize teşekkür ederiz.

Üye Girişi