BEYSAD küme mükemmeliyeti yolunda ilk adımı attı
4 Haziran 2013

BEYSAD kümelenme çalışmalarını bronz etiketle taçlandırdı

BEYSAD yönetim performansıyla Avrupa birliği onaylı kalite etiketi almaya hak kazandı  

Türkiye’nin Avrupa Birliği tarafından akredite edilen ilk kümelenme uzmanları olan Ege İhracatçı Birlikleri uzmanları ile gerçekleştirilen küme kıyaslama çalışması sonucunda BEYSAD Avrupa Küme Analizleri Sekretaryası (European Secretariat for Cluster Analysis-ESCA) tarafından bronz kalite etiketiyle ödüllendirildi.

 “Küme Kıyaslama Çalışması” kapsamında, BEYSAD’ın aktiviteleri, süreçleri ve iç yönetim mekanizmaları Avrupa’da toplamda incelenen 350 küme kuruluşu ile kıyaslandı. Çalışmanın sonucunda kurumumuz gelişim alanları belirlendi ve küme ve hizmet mükemmeliyeti yolunda atılan bu ilk adım ile çalışma ve yönetim mekanizmaları Avrupa’daki iyi örneklerle kıyaslandı.     

4 Haziran 2013 Salı günü Ekonomi Bakanlığınca yürütülen Avrupa Birliği tarafından desteklenen KOBİ İşbirliği ve Kümelenme Proje kapsamında organize edilen "Uluslararası rekabetçilik ve İşbirliği Konferansı" Gala Yemeğinde BEYSAD Türkiye'de küme yönetimi mükemmeliyetine ilk adımı atan 20 küme organizasyonundan biri olarak ödüllendirildi.

Kalite Sertifikasını BEYSAD Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Eren,Ekonomi Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Mustafa Sever’den aldı.

Üye Girişi