BEYSAD İkinci Kez Erdemir Grubu'nda...
6 Mayıs 2016

BEYSAD Mesleki İş Gezisi, üyeler ve ana sanayi yetkililerinin katılımı ile Ereğli’de Beyaz Eşya Sektör Günü’ne dönüştü …

BEYSAD çalışmaları kapsamında kendi üyelerimizin fabrikalarını ziyaret ederek karşılıklı işbirliğini geliştirmek ve üyelerimiz arası iş fırsatlarının da değerlendirilmesine yardımcı olabilmek amacıyla 2011 yılında “Mesleki İş Gezileri” düzenlenmesine karar verilmişti ve ilkini Ekim 2011’de Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. Ereğli Tesisleri’ne yapmıştık.

Aradan geçen zaman zarfında elbette Erdemir ile başladığımız bu tür kıymetli gezileri üyelerimizin farklı tesislerine yaptık… Şimdi Erdemir Grubu’nun nazik daveti ile bir kez daha bu ziyareti gerçekleştirdik ve aradan geçen yıllarda Erdemir Grubu’nun nasıl daha da geliştiğine, ülkesi için vermiş olduğu yoğun emeğe tanıklık edebildik. Bu vesile ile gezinin organizasyonunda büyük bir özveri ile emek veren tüm Erdemir Grubu ekibine değerli misafirperverlikleri için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ülkemizin hem uzun hem de yassı çelik üretebilen tek entegre yassı çelik üreticisi olan Erdemir Grubu; levha, sıcak haddelenmiş, soğuk haddelenmiş, galvaniz, kalay ve krom kaplı yassı çelik ürünleri; uluslararası standartlara uygun, modern teknolojiyle üretilmiş yüzlerce ürün çeşiti ve çelik kalitesi ile müşterilerine sayısız çözümler sunmaktadır.

Erdemir Grubu, 2015 yılında, Türkiye’nin toplam ham çelik üretiminin %28‘ini tek başına gerçekleştirdi. 2014 yılı ham çelik üretimi ile Avrupa’da 8. Ve AB-28’de 3. sırada yer aldı. Kapasite kullanım oranı, katma değerli ürün gamı, üretim maliyeti, finansal yapı, rekabet vb kriterlere göre Word Steel Dynamics tarafından yapılan çalışmada, Dünyanın en iyi çelik şirketleri sıralamasında 10. sırada yer aldı. 2015 yılında 50. Yılını kutlayan Erdemir Grubu, kuruluşundan bu yana sürekli gelişen üretim tesislerinde ürettiği ürünlerini ulusal pazarda, 42 ülkede müşterilerine sunuyor.

Türk sanayine 51 yıldır hizmet veren Erdemir Grubu; BEYSAD’ın katkıları ile 6 Mayıs 2016 Cuma günü yaklaşık 45 kişilik katılımla Ereğli’de Beyaz Eşya Sektör Günü düzenledi…

BEYSAD üyelerinin yanı sıra, Erdemir Grubu’nun Beyaz Eşya sektöründe faaliyet gösteren müşterilerinin de katıldığı Sektör Günü kapsamında Erdemir Ereğli Entegre tesisleri ziyaret edildi ve yapılan sunumlar ile Erdemir Grubu, ürünleri ve başarılı gelişimi hakkında bilgiler verildi. Konukların büyük beğenisini kazanan ziyaret, Arçelik, BSH, Vestel ve Candy yetkililerinden oluşan beyaz eşya sektörü temsilcileri ile Erdemir üretim bölümü yöneticilerini de bir araya getirdi.

Sabahın erken saatlerinde otobüsle İstanbul’dan Ereğli’ye hareket eden konuklar; mola yerinde hep birlikte yapılan kahvaltının ardından Erdemir Ereğli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda yapılan toplantıda bir araya geldiler.

Toplantının ilk bölümü Erdemir’in 50 yıllık oluşumu ve gelişimini sunan etkileyici bir film ile başladı. Ardından Erdemir Grubu Pazarlama ve Satış Koordinatörü Sayın Başak Turgut açılış konuşması yaptı. Erdemir Grubu’nun gurur verici gelişiminden ve Beyaz Eşya Sektörü ile paydaşlığa verdikleri önemden bahsetti ve her zaman bu tür işbirliklerine hazır olduklarını belirtti.

Ardından Erdemir Grubu Tüketici Ürünlerinden Sorumlu Pazarlama ve Satış Müdürü Sayın Kadir Şahin söz aldı ve sektöre ve Erdemir Grubu’nun yapısına ilişkin genel bir bilgilendirme sunumu yaptı. Şahin, güncel ekonomi ve demir çelik sektöründeki gelişmeler hakkında yaptığı değerlendirmenin ardından Erdemir Grubu tarihi, faaliyetleri, pazarlama ve satış ağı, ana performans kriterleri, kapasitesi ve dağıtım kanalları konularında konuklara bilgiler verdi.

Erdemir Grubu, yaklaşık 13 bin çalışanı, yenilikçi yatırımları, modern tesisleri,
51 yıllık bilgi birikimi ve tecrübesiyle Türk Çelik sektörünün öncüsü.
Grup, 9,1 milyon sıvı çelik kapasitesi ile Dünyanın en büyük çelik üreticileri arasında yer alıyor. Grubun Gebze, Ereğli, Manisa ve İskenderun’da Çelik Servis Merkezleri bulunuyor.
Erdemir Grubu’nun halka açık bir sermeye yapısı mevcut.

Erdemir Grup Şirketleri;
Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (Erdemir), İskenderun Demir ve Çelik A.Ş. (İsdemir) Erdemir Çelik Servis Merkezi San. Ve Tic. A.Ş. (Ersem), Erdemir Madencilik san. Ve Tic. A.Ş. (Erdemir Maden), Erdemir Mühendislik Yönetim ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş., Erdemir Romania S.R.L., Erdemir Asia Pacific Pte. Ltd şirketlerinden oluşuyor.

Erdemir Grubu Soğuk Ürün Müdürü Sayın Turgut Kırmasözü aldı ve sunumların ardından gezilecek tesisler hakkında bilgi verdi. Beyaz Eşya Sektörü özelinde bilgiler ve ortak paydaşlık konularını büyük bir titizlikle ve ayrıntıları ile aktardı. Erdemir Grubu’nun ürettiği ürün özellikleri, kaliteler, satış öncesi ve sonrası hizmetler, tesisler, teknoloji, stok sahaları ve limanlar gibi konularda dinleyicilere bilgi aktarımında bulundu.

Toplantı BEYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ş. Burak Özaydemir ’in teşekkür konuşması ve organizasyonun bir anısı olarak Erdemir Grubu Pazarlama ve Satış Koordinatörü Başak Turgut’a plaket takdim etmesi ile sona erdi.

Konuklar, Erdemir Ereğli Demir Çelik Tesisleri içerisindeki Göztepe Restaurant’ta yedikleri öğlen yemeğinin ardından entegre tesis ziyaretine başladılar. Erdemir Limanı’ndan başlayan ziyaret kapsamında sırası ile kok fabrikaları, 1. Yüksek Fırın, 2. Sıcak Haddehane, soğuk haddehane, galvaniz hattı ve çelik servis merkezi ERSEM ziyaret edildi.

Erdemir Grubu tarafından düzenlenen bu ziyaret kapsamında beyaz eşya ana ve yan sanayi firma temsilcileri Erdemir Grubu’nun beyaz eşya sektörüne yönelik ürünlerinin üretildiği hatları yakından görme fırsatı buldu. Bunun yanı sıra, konuklar uluslararası normlarda birinci kalite malzeme temini konusunda Erdemir Grubu’nun sektördeki öncü konumu hakkında bilgi edindi.

Konuklar ayrıca, bu ziyaret ile Erdemir Grubu’nun emayelik ürün üretimindeki kalite çalışmaları ve beyaz eşya sektörünün talep ettiği kesilmiş dilinmiş (proses edilmiş) sac satın alımlarına yönelik servis merkezleri yatırımları hakkında bilgi edinme fırsatı buldu.

BEYSAD üyeleri ve Erdemir Grubu Beyaz Eşya Sektörü müşterilerinin beğenisini kazanan organizasyon; toplu fotoğraf çekimi sonrası konukları taşıyan otobüsün İstanbul’a dönüş yolculuğuna geçmesi ile sona erdi.

Bir sonraki Mesleki İş Gezisi programında üyelerimizle ve ana sanayi yetkililerimizle görüşebilmeyi diliyoruz.

Üye Girişi