BEYSAD İK Komitesi Eskişehir'de “İK İyi Uygulama Örnekleri” gezisi yaptı
13 Mart 2019

BEYSAD IK (İnsan Kaynakları) Komitesi Mart ayı toplantısını 10 üye katılımı ile Eskişehir’de gerçekleştirdi. Endel Şirketler Grubu İnsan Kaynakları Direktörü ve Komite Üyesi Sayın Gamze Deniz evsahipliğinde gerçekleşen Komite Toplantısında; geçtiğimiz aylarda Tuzla’da gerçekleşen IK Platformu’nda, beyin fırtınası yöntemi ile belirlenen konular üzerinden geçildi ve önceliklendirildi. Bu kapsamda önümüzdeki ayların toplantılarında nelerin hayata geçip, hangi konuların etkinlikler olarak üyelerimize sunulabileceği konuları üzerine görüşmeler yapıldı.

Komite Toplantısı ardından, yukarıda bahsi geçen beyin fırtınasında gerçekleşmesi arzu edilen “İyi Uygulama Örnekleri” görme başlığına bağlı olarak organize edilen toplantılar ile; komite üyemiz olan İK Profesyonellerimizin arzu etmiş olduğu bir konu başlığı hayata geçirilebilmiş oldu. Bu kapsamda ilk olarak Bekel A.Ş firma ziyareti ile İşbaşı Eğitimlerine ilişkin merkez ziyaret edildi ve uzmanından bilgiler edinildi.

Sonrasında hem farklı bir sektörel firma, hem de iyi uygulama örneği olması nedenli GKNDriveline fabrikası ziyaret edildi. Daha misafir giriş kayıt sistemleri ile üyelerin dikkatini çekmeyi başaran firmada da Bekel’de olduğu gibi çok güzel ağırlandık. Firma İK Müdürü Sayın M. Selim Tosun tarafından karşılanmamızın ardından; GKN Genel Müdürü Sayın Gökhan Pişkin’den firmanın gelişimini dinleme fırsatı bulabildik. Sonrasında da İK Lideri Sayın Duygu Sezer tarafından İK İyi Uygulama Örnek projeleri başlıklar halinde ve büyük bir samimiyetle bizlerle paylaşıldı… (i-lobby misafir kayıt sistemi; Gallup Q12 çalışan memnuniyet anketi uygulaması; işe alımlarda e-jop uygulaması; özelleştirilmiş çalışan bilgi ekranı; iç iletişim kanalları ve daha pek çoğu…)

Fabrika gezileri ardından alınan yemek sonrası PERYÖN (Personel Yönetimi Derneği) etkinliği kapsamında İzgören Akademi uzmanları ile İK’da Yeni Trendler üzerineçok keyifli bir yarım gün geçirildi…

İK Komitemizin bu tam günlük eğitimini organize eden Sayın Gamze Deniz başta olmak üzere, katılımcı tüm komite üyelerimize ve bizleri misafir eden firma yetkililerine teşekkür ederiz. Etkinliklerimiz Komite özelinde devam edecek olup, tüm üyelerimize fayda sağlayacak etkinlikler için de çalışmalarımız sürmektedir.

Komitemiz, tüm üyelerimizin bizlerle birlikte olmak isteyen İK Yöneticilerine açıktır. Ne kadar çok kişi olursak o kadar etki ve fayda yaratabiliriz. Paylaşmak güzeldir…

Üye Girişi