BEYSAD ABD etkinliği kapsamında CES Fuarı, GEA, Samsung, Electrolux ve BSH ziyareti gerçekleştirdi
8-17 Ocak 2020

BEYSAD olarak 8-17 Ocak 2020 tarihlerinde 14 üye firmamızdan 21 kişi ile CES-LasVegas fuarı ile başlayıp; sonrasında ABD beyaz eşya pazarında derinleşmek adına 4 farklı ana sanayiyi ziyaret etme, 2020 planları ile tedarikçi beklentilerini konuşabilme ve firmaların satınalma yetkilileri ile ikili görüşmeler yapma fırsatı sağladık.

Başta, Atasan, Borçelik, De-Ka Elektroteknik, Ekinler, Endel, FerelEektronik, Hatko, Normsan, Nova Elektrik, San Metal, Tanatar, Technocast, Tekno Kauçuk ve TuraşGas firması yetkililerimize katılımları için; ve elbette bizler için verimli toplantıları organize eden tüm ana sanayi yetkililerimize de güleryüzlümisafirperverlikleri ve oluşturdukları verimli toplantı programları için teşekkür ederiz.

Organizasyona ilişkin olarak BEYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ş. Burak Özaydemir; “BEYSAD olarak Türkiye’nin beyaz eşyada global teknoloji ve üretim üssü olması vizyonumuzla dünyanın en büyük beyaz eşya pazarı olan Amerika Birleşik Devletleri’ne büyük önem veriyoruz. Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz heyet ile hem global teknoloji trendlerine takip adına LasVegas CES Fuarı’na, hem de beklentilerini anlamak adına ana sanayilere merkezlerinde ziyaret fırsatı oluşturduk.

CES Fuarı beyaz eşya, elektronik, otomotiv, bilişim ve start-up’ları içeren yapısı ile geniş bir yelpazedeki gelecek trendleri ve sektörler arası yakınsama ile etkileşimi görmek için global lider konumunu güçlendirmektedir. Firmaların sadece bugünü düşünmeleri değil geleceği de hayal edebilmeleri adına kritik katkı sağladığını düşünüyoruz. Ana sanayi ziyaretlerimizin ise firmaların beklentilerini ve üretim altyapılarını yerinde görüşebilmek, ABD pazarı hakkında kararlılığı ve Türk Beyaz Eşya YanSanayileri’nin potansiyelini göstermek adına önemli katkısı olduğunu söyleyebiliriz. Katılımcı firmalarımız da ikili görüşmeler ile gerekli kontaklara ve ürünlerine özel bilgilere erişim anlamında ilerleme kaydettiler. 

2020 ABD seyahatimizi değerlendirildiğimizde verimli ve etkin geçtiği düşüncesi ile tüm katılımcılarımıza ve ziyaretlerimizdeki misafirperverlikleri için ana sanayi yetkililerimize teşekkürlerimizi sunarız.” dedi.

Yılın en büyük teknoloji şovlarından biri olan CES 2020 bu yıl 53. kez yapılırken, kapılarını teknolojinin yeni 10 yılına açtı ve fuar, 7–10 Ocak tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırladı.

Dünyanın en büyük teknoloji etkinliklerinden biri olan CES Tüketici Elektroniği Fuarı, bu yıl da büyük ve küçük ev aletlerinden ses teknolojilerine, akıllı ev teknolojilerinden sanal gerçeklik cihazlarına, robotlardan dronlara ve otomobillere kadar birçok alanda yepyeni ürünlere sahne oldu.

İlgili Fuarı 21 kişilik BEYSAD üye ekibimizle 2 gün boyunca ziyaret ettik ve 3. kez katılmış olduğumuz fuarın gittikçe daha etkileyici olduğunu gözlemliyor olmak bizler için heyecan vericiydi.

Ana sanayi Ziyaretleri kapsamında LasVegas ardından ilk olarak 13 Ocak Pazartesi günü GE Appliance Park-Louisville-Kentucky ziyaretini gerçekleştirdik. İkili görüşmeler yapma ve GEA çamaşır makinası fabrikasını gezme fırsatı sağladık.

14 Ocak Salı günü Newberry-South Carolina bölgesinde Samsung çamaşır makinası fabrika ziyaretini gerçekleştik. Sürekli görüşme halinde olduğumuz Samsung kontaklarımızın, G. Kore’den bizler için ABD’ye gelmiş olmaları, Türkiye’de pek yakında yapılacak olan Samsung’un yeni etkinliklerini konuşabilmek ve kendilerini daha fazla BEYSAD üyesi ile nasıl biraraya getirebileceğimizi görüşebilmiş olmak bizleri son derece mutlu etti ve gururlandırdı.

15 Ocak Çarşamba günü Charlotte-NC’de Electrolux North Carolina HQ ziyaretimizde Electrolux Global Satınalma yetkilileri ileElectroluxİnovasyon Merkezi’nde çok verimli ikili görüşmeler gerçekleştirdik.

16 Ocak Perşembe günü ise New Bern-NC Bulaşık ve Fırın fabrikalarının olduğu BSH merkezini ziyaret etme fırsatımız oldu ve BSH ABD satınalma yetkilileri ile ikili görüşmeler gerçekleştirildi. BSH Türkiye görevlerinde de daha önce işbirliği yaptığımız Serkan Burak Yıldırım Bey’in koordinasyonunda gerçekleşen tüm bu etkinlik, ilgili günde de çok verimli tamamlandı.

Bir başka verimli etkinliğimizde görüşebilmek dileklerimizle;

Üye Girişi