BEYSAD 24. Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı Yapıldı
20 Nisan 2017

Değerli Paydaşlarımız,
20.04.2017 (Dün), Hilton Bosphorus Otel’de yapılan BEYSAD 2017 24. Olağan Mali Genel Kurul Toplantımıza göstermiş olduğunuz yoğun ilgiye ve “Dilek ve Temenniler” Bölümü’ndeki samimi paylaşımlarınıza teşekkür ederiz. Yeni etkinliklerimizde yine hep birlikte olabilmeyi diler, işbirliklerimizin artarak sürmesini temenni ederiz.
Saygılarımızla;

 
BEYSAD yine BEYAZ EŞYA ANA VE YAN SANAYİİ ile birlikte tüm sektör paydaşlarını biraraya getirdi…

 
Beyaz Eşya Yan Sanayiciler Derneği (BEYSAD) 20 Nisan 2017 Perşembe günü Hilton Bosphorus Hotel Harbiye’de yaptığı 24’üncü Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı ile tüm sektör temsilcilerini biraraya getirdi. Programın Konuk Konuşmacısı İSO (İstanbul Sanayi Odası) Başkanı Sayın Erdal Bahçıvan idi.
 
Yaklaşık 120 kişinin katıldığı toplantı, Gündem gereğince açılış ve saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı ile başladı. Sonrasında Başkanlık Divanı’nın seçilmesine geçildi. Sayın Murat Önay, Sayın Tuğba Özalp ve Sayın Işıl Günhan, öneri üzerine Divan’a seçildiler.
 
Divan Başkanı’nın toplantıyı yönlendirmesi doğrultusunda BEYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ş. Burak Özaydemir kürsüye davet edildi ve 2016 yılı faaliyetlerini sundu.
 
Ardından gündem gereğince 2016 yılı bilanço ve gelir-gider hesapları BEYSAD Yönetim Kurulu Üyesi-Sayman Sayın Sefa Böyet tarafından sunuldu; Denetleme Kurulu Raporu, Denetleme Kurulu Başkanı Sayın M. Bahadır Balkır tarafından okundu; 2016 yılı taslak bütçesi yine Sayın Sefa Böyet tarafından okundu, oya sunuldu. Oy birliğiyle kabul edildi.
 
Divan Heyetine sunulan ek öneri gündem ile BEYSAD aidat artışı görüşüldü, oylandı ve oy birliği ile kabul edildi.
 
Dilek ve temenniler bölümünde çok değerli konuklar söz aldılar. Sayın Savaş Özaydemir, Sayın Bahadır Balkır, Sayın Hasan Basri Aksu, Sayın Hasan Danişment, Sayın Orhan Yeloğlu, Sayın Murat Öney, Sayın Sayat Çakır, Sayın Bilgin Semiz, Nejdet Tıskaoğlu, İsmail Günhan gibi çok değerli, tecrübeli sanayiciler ve genç Yönetim Kurulu üyeleri ve yeni üye isimler BEYSAD’a ilişkin güzel anılarına ve BEYSAD’ın geleceğinden duydukları güvene ilişkin görüşlerini paylaştılar. Son derece samimi bir paylaşım olup, gün sonunda tüm katılımcıların bu bölümden büyük keyif aldığı duyumları bizlere ulaştırıldı.
 
Bu bölümün sonunda etkinlik sponsoru Etaşımacılık Satış Temsilcisi Sayın Hakkı Koray Ayışık’a söz verildi ve ardından Burak Özaydemir tarafından kendisine teşekkür plaketi taktim edildi.
 
Toplantının ikinci bölümü yine Sayın Ş. Burak Özaydemir’ın konuklara hoşgeldiniz ve açılış konuşması ile başladı. Ardından BEYSAD Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Hasan Okyar Bayraktar tarafından BEYSAD’a, sektöre ve yapılan BEYSAD çalışmalarına ilişkin bir sunum yapıldı.
 
Sonrasında günün özel konuşmacısı İSO Başkanı Sayın Erdal Bahçıvan kürsüdeki yerini aldı ve sektöre ilişkin veri ve çalışmaları da içeren konuşmasını sundu. Son derece samimiyetle paylaştığı konuşması ilgi gördü ve konuşmasının sonunda kendisine Sayın Ş. Burak Özaydemir tarafından bir Teşekkür Plaketi taktim edildi.
 
Sayın Bahçıvan konuşmasında, Beyaz Eşya sektöründeki firmaların  sanayicilerin Türkiye ekonomisi içinde yarattıkları ekosistemden söz etti ve bu ekosistemin parçası olan BEYSAD üyelerinin Türkiye ekonomisine ihracattan istihdama, teknolojiden katma değere kadar yaptıkları katkının altını çizdi. Derneğin İSO çatısı altında da güçlü bir yeri ve temsiliyeti olduğunu hatırlatan Bahçıvan, "Örneğin Pakistan ve Romanya'da yapılan satınalmalar veya Vestel'in Toshiba ile sürdürdüğü görüşmeler, bizlere Türk sanayisinin geleceği adına ümit, bayrağımızın her yerde dalgalandırılmasından ötürü de gurur vermektedir" dedi.
 
Program sonunda büyük aile fotoğrafı çekildi ve kokteyle geçildi.
 
BEYSAD olarak, tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz ve bir başka keyifli etkinlikte kendilerini aramızda görmekten duyacağımız mutluluğu belirtmek istiyoruz.

Üye Girişi