BEYSAD 23. Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı
18 Şubat 2016

BEYSAD YÖNETİM KURULU YENİ BAŞKANI BURAK ÖZAYDEMİR oldu…

Başkanlık Devir Teslim Töreni BEYAZ EŞYA ANA VE YAN SANAYİİ ile birlikte İş Dünyası’nı biraraya getirdi…

Beyaz Eşya Yan Sanayiciler Derneği (BEYSAD) 18 Şubat 2016 Perşembe günü Marriott Hotel Şişli’de yaptığı 23’ünci Olağan Genel Kurul Toplantısı ile Yeni Başkanını ve Yönetim Kurulu’nu seçti. 2010 yılından bu yana6 yıldır Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan M. Bahadır Balkır, görevini Ş. Burak Özaydemir’e devretti.

Toplantı, beyaz eşya ana ve yan sanayi yetkililerinin ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Cansen Başaran-Symes ve TÜSİAD Yönetim Kurulu üyelerinin birarada olmasıyla büyük bir BEYAZ EŞYA SEKTÖR BİRLİKTELİĞİ Toplantısı niteliğindeydi.

Arçelik, B/S/H, Indesit Company, Vestel Beyaz Eşya, Ariston Thermo, Candy-Hoover, Haceb firmalarının tamamının üst düzey yetkililerinin bulunduğu toplantıda ayrıca TET- Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Fatih Kemal Ebiçlioğlu ve TET Yönetim Kurulu Üyeleri ile, TÜRKBESD- Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri de yer aldılar.

Yaklaşık 200 kişinin katıldığı toplantı, Gündem gereğince açılış ve saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı ile başladı. Sonrasında Başkanlık Divanı’nın seçilmesine geçildi. Sayın Murat Önay, Sayın Handan Hasipek ve Sayın Berrak Çekin, öneri üzerine Divan’a seçildiler.

Divan Başkanı’nın toplantıyı yönlendirmesi doğrultusunda BEYSAD Yönetim Kurulu Başkanı M. Bahadır Balkır kürsüye davet edildi ve konuklara bir açılış konuşması yaptı.

Ardından kürsüye 2015 Faaliyetlerini sunmak üzere o dönem BEYSAD Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sayın Ş. Burak Özaydemir geldi ve faaliyetleri sundu.

Bu konuşmaların ardından gündem gereğince 2015 yılı bilanço ve gelir-gider hesapları Mali Müşavir Sayın Birnur Yenier tarafından sunuldu; Denetleme Kurulu Raporu, Denetleme Kurulu Başkanı Sayın Besim Oktayer tarafından okundu; 2016 yılı taslak bütçesi yine Sayın Birnur Yenier tarafından okundu, oya sunuldu. Oy birliğiyle kabul edildi.

Dilek ve temenniler bölümünde çok değerli konuklara söz verildi. Sayın Savaş Özaydemir, Sayın Hasan Basri Aksu, Sayın Turgay Dağ, Sayın Hakkı Bayraktar, Sayın Hasan Danişment gibi çok değerli, tecrübeli sanayiciler BEYSAD’a ilişkin güzel anılara ve BEYSAD’ın geleceğinden duydukları güvene ilişkin görüşlerini paylaştılar.

Verilen arada yeni Yönetim Kurulu Üyeleri, aralarında yapmış oldukları ilk Yönetim Kurulu Toplantısı’nda görevlendirme yaptılar ve Sayın Ş. Burak Özaydemir Yönetim Kurulu Başkanlığı’na, Sayın Erdoğan Kalay ve Sayın Murat Öney Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği’ne ve Sayın Sefa Böyet de Sayman Üyeliğe oy birliği ile kabul edildiler.

Toplantının ikinci bölümü yine Sayın M. Bahadır Balkır’ın konuklara hoşgeldiniz ve açılış konuşması ile başladı. Sayın Balkır’ın, yapmış olduğu samimi konuşması ardından, kendisi için hazırlanmış olan özel bir gösterim sunuldu. Büyük alkışlar arasında kendisine bir Teşekkür Plaketi taktim edildi. Teşekkür Plaketini BEYSAD yeni Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ş. Burak Özaydemir, samimi bir teşekkür konuşması eşliğinde taktim etti ve ardından Sayın Özaydemir, kürsüde ilk Başkanlık konuşmasını yaparak misafirleri selamladı.

Sonrasında kısa bir BEYSAD tanıtım sunumu yapıldı. Sunumu, BEYSAD yeni Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Hasan Okyar Bayraktar yaptı. Sektöre ilişkin önemli verilerin paylaşıldığı sunum misafirlerce ilgiyle izlendi ve beğeni topladı.

Sonrasında günün özel konuşmacısı TÜSİAD Başkanı Sayın Cansen Başaran-Symes kürsüdeki yerini aldı ve sektöre ilişkin veri ve çalışmaları da içeren konuşmasını sundu. Son derece samimiyetle paylaştığı konuşması ilgi gördü ve konuşmasının sonunda kendisine Sayın Bahadır Balkır ve Sayın Burak Özaydemir tarafından bir Teşekkür Plaketi taktim edildi.

Program sona ererken, aralarında Sayın Ali Koç, Sayın Cansen Başaran-Symes, Sayın Murat Özyeğin, Sayın Fatih Kemal Ebiçlioğlu, Sayın Hakan Bulgurlu, Sayın Oğuzhan Öztürk, Sayın Emin Bulak, Sayın Turgay Dağ, Sayın Gonca Eti, Sayın Andrea Ojetti gibi iş Dünyası’nın ve burada ismini yazamadığımız tüm üst düzey ana sanayi yetkililerimiz ile sade bir kokteyl programına geçildi ve samimi sohbetler edildi.

Tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz ve bir başka keyifli etkinlikte kendilerini aramızda görmekten duyacağımız mutluluğu belirtmek istiyoruz.

BEYSAD 2016-2018 Dönemi yeni Yönetim Kurulu üyelerini başta Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ş. Burak Özaydemir olmak üzere kutluyoruz ve yeni görevlerinin hayırlı olmasını diliyoruz.

BEYSAD 2016-2018 DÖNEMİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

YÖNETİM KURULU

YÖNETİM KURUL YEDEK

YK BAŞKANI :Ş. BURAK ÖZAYDEMİR

SAYAT ÇAKIR

YK BAŞKAN VEKİLİ :ERDOĞAN KALAY

SEDAT CAN AR

YK BAŞKAN VEKİLİ :F. MURAT ÖNEY

METİN SARAÇ

HAMDİ EREM

NEJDET TISKAOĞLU

SAYMAN:SEFA BÖYET

EKREM TOPDAL

BERRAK ÇEKİN

FATİH KÖYMEN

HASAN BAYRAKTAR

TUFAN DENİZ

TUNÇ YELOĞLU

CAN YALMAÇ

GÖKHAN TURHAN

AYDIN ARGUN

BEYSAD 2016-2018 DÖNEMİ DENETİM KURULU ÜYELERİ

DENETİM KURULU

DENETİM KURULU YEDEK

BAHADIR BALKIR

HASAN BASRİ AKSU

BESİM OKTAYER

ATİLLA EREN

SEMAVİ YORGANCILAR

ORHAN YELOĞLU

BEYSAD 2016-2018 DÖNEMİ DİSİPLİN KURULU ÜYELERİ

DİSİPLİN KURULU

DİSİPLİN KURULU YEDEK

HASAN DANİŞMENT

TUNÇ ULUSOY

HAKKI BAYRAKTAR

GÜLAY ÖZDOĞU

MURAT FIRAT

BİLGİN SEMİZ

Üye Girişi