BEYSAD 2024 Mali Genel Kurul Toplantısı OzUBEX'te Gerçekleşti
08.03.2024

Her 2 yılda bir düzenlenen BEYSAD Olağan Mali Genel Kurul toplantısı 8 Mart 2024 Cuma günü Özyeğin Üniversitesi OzUBEX Salonu’nda gerçekleşti. 50 üye firmadan 60’tan fazla katılımcının yer aldığı toplantıda üyeler arası iletişim ön plandaydı.

Toplantı, BEYSAD Genel Sekreteri Ayşegül Koç’un hoş geldiniz konuşması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından Divan Heyeti belirlenen program, gündem kapsamında açılış konuşmaları, faaliyetler, gelir-gider tabloları, denetim raporları, 2024 aidat düzenlemesi ile devam etti.

Etkinlikte BEYSAD’ın 2023 yılı çalışmalarına yönelik konuşma yaparak üyeleri bilgilendiren BEYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın D. Yasemin Aksu’nun konuşmasının ana hatları şu şekildeydi: ”Genel kurul çalışmalarımız esnasında geçmiş dönemi gözden geçirdiğimizde, bir önceki genel kurulumuzun üzerinden henüz bir sene geçmemiş olmasına rağmen, kısıtlı süreye birçok faaliyet sığdırmayı başardığımızı gördüm.

Yeni yönetim olarak mümkün olduğunca fazla üyemizle bir araya gelme amacıyla yola çıktık. Hem pandemide mecburen oluşan mesafeleri tekrardan yakınlaştırma, hem de ülkemizin geçtiği zorlu dönemde üyelerimizin yaşadıklarını ilk ağızdan dinleme fırsatı bulduk. Resmi kurum toplantıları, ana sanayi, Mesleki İş Seyahatleri (MİS), fuarlar ve daha birçok etkinlik gerçekleştirdiğimiz bu bir yıldaki faaliyetlerimize daha detaylı olarak faaliyet belgemizden ulaşabilirsiniz.

Bir paragraf da BEYSAD, Özyeğin Üniversitesi ve TÜSİAD ortak görüşüyle kurulan ve genel kurulumuzda bize evsahipliği yapan OzUBEX’e ayırmak istiyorum. 2016’da bir IPA projesiyle temelleri atılan bu merkez, geçen sene içerisinde hayata geçti ve gerçekleştirdiği eğitimlerle, çalıştaylarla ve projelerle dernek üyelerimize katkı sağlamaya başladı. IPA projesi kapsamında Almanya ve İtalya’da kurulu dijital dönüşüm ve inovasyon merkezleri ziyaret edildi ve üyelerimizin Endüstri 4.0 olgunluklarını ölçümlemek üzere 40 BEYSAD üyesinde SİRİ analizleri tamamlandı. 2024 yılı içerisinde resmi açılışı gerçekleşecek olan merkezimizle ilgili planlanan aktiviteleri ve bu merkezden nasıl faydalanılabileceğine dair kritik detayları Dr. Erinç Albey liderliğindeki OzUBEX ekibinden öğrenebilirsiniz.

Sözlerimi daha fazla uzatmadan bütün paydaşlarımıza bu kritik dönemde derneğimize güvendiğiniz ve destek verdiğiniz için teşekkür ederken; gelecek dönemde çalışmalarımıza katılmaya davet eder, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlarım.”

D. Yasemin Aksu’nun ardından sahneye çıkan OzUBEX Direktörü Doç. Dr. Erinç Albey ise OzUBEX’ten son gelişmeleri aktardı, ulusal ve uluslararası platformlarda elde edilen başarılardan bahsetti. Ardından, aktif üretime başlanabildiği müjdesini de veren Albey, üretimden çıkan ilk enjeksiyon kalıbı da haziruna gösterdi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne denk gelmesiyle de ayrı bir anlam kazanan Genel Kurul’un Divan Kurulu Başkanlığı’nı üstlenen Murat Önay, BEYSAD’ın köklü üyelerinin de programa katılmasından duyduğu memnuniyeti belirterek Kurucu Başkan Hasan Basri Aksu başta olmak üzere, Orhan Yeloğlu, Ş. Burak Özaydemir, Erdoğan Kaya ve daha birçok üyeye söz vermesinin ardından salondaki tüm kadınları da tek tek kürsüye çağırarak duygu ve görüşlerini aldı.

Olağan Mali Genel Kurul’un 8 Mart Dünya Kadınlar Günü gibi anlamlı bir güne denk gelmesi BEYSAD Yönetim Kurulu tarafından da takdir edilerek, etkinlik bütçesinin bir kısmı, konunun anlam ve önemine uygun seçilen, Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV)’e bağışlandı. Kurucu Başkan Ayşen Özyeğin’in önderliğinde kurulan AÇEV, ülkenin dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi çocuklar, anne babalar ve genç kadınlar için bilimsel temelli eğitim programları geliştiriyor ve uyguluyor.

Üye Girişi