BEYSAD 2023-2025 Dönemi Üye Ziyaretleri Eskişehir ile Başladı
Eylül 2023

Beyaz Eşya Yan Sanayiciler Derneği (BEYSAD), yeni yönetimi ve yeni vizyonu ile üye ilişkilerini ön planda tutmaya devam ediyor. Yönetim Kurulu, geçtiğimiz günlerde üye ziyaretlerine üyelerinin yoğunlukta olduğu Eskişehir’den başladı.

3 Mayıs 2023’teki genel kurulun ardından göreve başlayan 2023-2025 Yönetim Kurulu, yeni bir vizyon ile dönem için çalışmalarını planlıyor. Bu planın ana başlıklarından biri de üye ilişkileri. Hem dernek faaliyetlerini daha iyi anlatabilmek hem de üyelerin dernekten beklentilerini dinleyip sektörün nabzını tutmak üzere planlanan üye ziyaretlerinin ilki 10-11 Temmuz 2023 tarihlerinde üyelerin yoğunlukta olduğu Eskişehir’e yapıldı. BEYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Yasemin Aksu, Yönetim Kurulu Üyesi Sayat Çakır, Yönetim Kurulu Üyesi Eray Gönenli ve BEYSAD Genel Sekreteri Ayşegül Koç’un katıldığı ziyaretlerde; Can Conta, Boyplast, Esalba, Tanatar, Epta, Korel, Ay Plastik, Düşlersan, Europen, Temiz İş ve BR Dizayn ziyaret edildi. Sivil toplum ile ilişkilere de önem veren yönetim, Eskişehir Sanayi Odası ve Eskişehir Ticaret Odası’na da ziyaretlerde bulundu. Akşam üye firmalardan temsilciler ile akşam yemeğinde buluşuldu, birlikte oldukça keyifli ve bağları güçlendiren bir yemek yenildi.

Ziyaretlere dair değerlendirmede bulunan BEYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Yasemin Aksu görüşlerini şu sözlerle dile getirdi: “BEYSAD yeni yönetim kurulu olarak tüm üyelerimizle kaynaşmak, yeni üyelerimizle tanışmak adına üye ziyaretlerimize, Türkiye’nin, Avrupa’nın beyaz eşya üssü haline gelmesinde etkisi büyük olan Eskişehir’den başladık. 13 üyemizle birebir temas sağladığımız 2 gün süren ziyaretlerimizde, ayrıca Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş ve Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler ile de görüşüp, fikir alışverişi yapma fırsatımız oldu. Yaptığımız bütün görüşmelerde öne çıkan iki konu başlığı (ağırlaşan finansman şartları ve tamamlanamayan istihdam açığı) da sektörümüzün genel yansıması niteliğinde olup, BEYSAD yönetimi olarak bu durumların çözüm mercilerinde daha görünür olması ve sektörümüzün bilinirliğinin artırılması üzerine kendimize ödevler çıkardık. Bize kapılarını açan bütün üyelerimize teşekkürlerimizi sunuyor, diğer bütün üyelerimize de benzer ziyaretler yapmayı heyecanla bekliyoruz.”

BEYSAD olarak, başta programın ev sahipliğini üstlenen ANOT Yönetim Kurulu Üyesi Eray Gönenli’ye ve iki gün boyunca bizlere eşlik eden Yönetim Kurulu Üyemiz Sayat Çakır’a gönülden teşekkür ederiz.
 

Üye Girişi