BEYSAD 14001-50001 online bilgilendirme toplantısı düzenledi
17 Kasım 2020

Günümüz üretim şartlarında çok önemli olduğunu düşündüğümüz 14001-50001 konuları hakkında Türkiye’nin öncü belgelendirme şirketlerinden Bureau Veritas ve TUV Nord aracılığı ile 45 kişilik üye katılımcılarımızla 17 Kasım 2020 Salı günü bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

BEYSAD Zoom programı üzerinden yapılan etkinlikte ilk olarak Bureau Veritas Sertifika Birimi Ürün Müdürü Özgül Sabitoğlu, konuların ayrıntılarına ek olarak, şirket olarak nasıl yardımcı olabileceklerine ilişkin ayrıntılı bilgilendirmeler yaptı.

Bureau Veritas ekibinin toplantıdan ayrılmasının ardından TUV Nord Ekibi toplantıya dahil oldu ve TUV Nord Kalite, Teknik ve Risk Müdürü Semra Baş yine sistemlerden ve şirket olarak katabilecekleri ayrıcalıklardan bahsetti.

Bu şekilde üyelerimize karşılaştırma şansı sağlamışken programın ikinci bölümünde de tecrübe paylaşım sunumları, bu sistemleri tamamlamış 2 üyemiz, Konveyör ve Borçelik yetkililerince katılımcılarla paylaşıldı.

Konveyör Kalite Direktör Yardımcısı Berna Öztürk 14001 tecrübelerini ve iyi uygulama örneklerini tüm samimiyeti ile ve Borçelik Kalite Sistemleri Yetkili Uzmanı Emre Beri 50001 yolculuklarını ve iyi tecrübe ve önerilerini yine tüm açıklığı ile katılımcılarla paylaştı.

Katılım ve katkıları için tüm üyelerimize ve sunum desteği veren tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.

İSO 14001 Çevre Yönetim Sistemi İşletmelerin çevreye verdikleri zararların sistemsel olarak azaltılması ve mümkünse kaldırılması, doğal kaynak kullanımının azaltılması, çevresel atıkların en aza indirilmesini amaçlayan bir yönetim modelidir.
 
İSO 50001 Enerji Yönetim Sistemi, kuruluşların sağlam bir enerji yönetimi sistemi uygulamasına yardımcı olan bir sistemdir. İSO 50001, enerji performansınızın ve verimliliğinizin artırılması için gerekli sistemleri ve süreçleri kurmanıza yardımcı olur.
 

Üye Girişi