Bant Boru’dan Örnek Organizasyon
Eylül 2015

Üyelerimizden Bant Boru firması Avrupa Birliği’nin de desteklemiş olduğu bir sosyal sorumluluk projesine imza attı ve 11 Haziran 2015’de Van Mehmet Erdemoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini firmalarında ağırladı.

Organizasyon, elektronik, elektrik, bilgisayar, otomasyon ve makine bölümünden toplam 48 öğrenci ve 6 öğretmenden oluşan ekibin sabahtan firmaya gelmeleri ile başladı. Öğrenciler, kısa bir fabrika sunumunun ardından üretim bölümlerini gezme fırsatı buldular. Üretimdeki her operasyonu titizlikle dinleyen öğrenciler, üretim bantları üzerinde denemeler yapma imkanı da buldular. İlk defa bir fabrika gezme imkanı bulan öğrencilerin sevinci ve heyecanları görülmeye değerdi. Yaklaşık 3 saatlik üretim deneyiminin ardından öğle yemeğine geçildi ve öğrenciler öğleden sonra fabrikadan ayrıldılar.

Bu özel günde Bant Boru ekibi de öğrenciler kadar keyifli ve heyecanlı idiler. Bu tür proje çalışmalarını daha fazla üye firmalarımızda görmekten, dergimiz aracılığı ile okurlarımızla paylaşmaktan memnuniyet duyarız.

Üye Girişi