Avrupa Beyaz Eşya Sektörü'nün Yeni Fuarı Living Kitchen
Şubat 2011

“Fuar açılışı beklentileri fazlasıyla geçti – koridorlar ve standlar doluydu ve canlı bir iş ortamı vardı.”

Uzun yıllar Köln Messe Domotechnica Fuarı’nın ağırladığı Avrupa’nın önde gelen beyaz eşya devlerinin yeni adresi, IMM Cologne Mobilya Fuarı ile eş zamanlı düzenlenen Living Kitchen Fuarı oluyor. Bu sene ilk kez beyaz eşya sektörü katılımcılarını ve ziyaretçilerini ağırlayan Living Kitchen 18-23 Ocak 2011 tarihlerinde gerçekleştirildi. Living Kitchen Uluslararası Mutfak Mobilyaları ve Aksesuarları Fuarı’nda Avrupa’nın en büyük üretici markaları buluştu. 

Fuarın sonuç raporunda “Köln’de fuarda ortam kesinlikle cıvıl cıvıldı – LivingKitchen fuarının yedi günlük süresi boyunca fuar salonlarındaki ve komşu şehirdeki manzarayı anlatmak için bundan daha iyi bir ifade herhalde yoktur. Tüm dünyadan gelen profesyonel ziyaretçiler ve tüketicilerin yeni mutfaklara, beyaz eşyalara ve mobilyalara karşı yoğun ilgisi açıkça görülmekteydi. Meşhur şefler, ünlüler ve bir dizi şovdan oluşan mükemmel destekleyici programın tamamladığı fuarda modern hayatın odak noktası olan mutfak, kendisine Köln’de yeni bir yer edindi.” açıklamalarına yer verildi. 

Bu konuda Koelnmesse’nin CEO'su Gerald Böse ise şunları söyledi: “Birinci sınıf bir performans ile mutfak Köln’e geri dönüş yaptı. Bu muhteşem açılışın ardından 2013 yılındaki fuarı daha şimdiden dört gözle beklemeye başladım.” 

Mobilya dünyası ve mutfak dünyasının bu buluşması hem profesyonel ziyaretçileri hem de tüketicileri memnun etti. Özellikle, yenilikçi üreticilerin sunumları, görülmeye değer pişirme gösterileri ve ilgi çekici izleyici katılımlı programlar yoğun ilgi gördü. Uluslararası katılımcıların yaklaşık yüzde 82’si şirketlerinin üst düzey görevlilerinden oluşmaktaydı. 128 ülkeden 138.000 profesyonel alıcı ve özel ziyaretçi imm cologne // LivingKitchen fuarını ziyaret etti. 

Fuarda 2011 solo ve ankastre serileri ile Termikel de yer aldı. 

Yeni fabrikası ile üretim hacmini 6 katına çıkaran Termikel, sadece üretime yönelik süreçlerini değil, son yıllarda geleceğin eğilimlerini bugünden yakalayabilmek adına Ar-Ge çalışmalarını da yoğun bir programda yürütüyor. Bu çalışmaların ürünlerini 2011 yılı başında tamamlayan Termikel, hem yılın ilk buluşması olan hem de sektörün ümit vadeden yeni fuarı olma özelliği taşıyan Living Kitchen’da sergiledi. 

Termikel Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya ise yaptığı değerlendirmede “Daha çok mutfak mobilyası ve oturma gruplarının tanıtıldığı bir fuar olma özelliği taşıyan Living Kitchen, ürettiğimiz ankastre ürünlerin mutfak üreticilerine tanıtılması için iyi bir fırsat olmuştur. Almanya dünyanın en büyük mutfak üreticilerine ev sahipliği yapan bir ülke olma özelliği taşıyor. Bu bakımdan beklentilerimiz doğrultusunda bu üreticilerin çoğu ile planlanan görüşmelerimizi yaptık. Fuar 6 güne yayıldığı için ilk bölümünde mutfak üreticileri, tamamlayıcı aksesuarlar ve Termikel’in de aralarında bulunduğu cihaz üreticileri arasında yoğun görüşmelerle geçerken, son günler nihai tüketicinin ziyaretinin daha çok olduğu günler oldu. Bu sayede yeni ürünlerimize yönelik son kullanıcı görüşlerini de birinci ağızdan alma fırsatı yakaladık.” dedi.  

Sayılarla imm cologne // LivingKitchen Fuarı:

48 ülkeden 1213 şirket imm cologne // LivingKitchen 2011 Fuarı’na (LivingKitchen: 178 şirket) katıldı. Bunlar, Almanya’dan 521 katılımcı ile 32 tane ek kontenjanla temsil edilen şirketin yanı sıra yurtdışından 614 katılımcı ve 46 tane ek kontenjanla katılan şirketi içermektedir. Yabancı katılımcılar toplam sayının yüzde 54’ünü teşkil etmiştir.* 

* Tüm veriler, Fuar ve Sergi İstatistiği Denetim Derneği’nin (Gesellschaft zur Freiwilligen

Kontrolle von Messe- und Ausstellungszahlen, FKM) Rehberi uyarınca derlenmiştir.

Üye Girişi