Arma Kalıp yeni fabrika yatırımı ile büyümeyi hedefliyor
Mart 2016

1980 yılından bu yana faaliyet gösteren üyemiz Arma Kalıp, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde 1500 m2 alanda otomotiv ve beyaz eşya ana sanayilerine bağlantı elemanları üretmektedir. 2016 yılı itibariyle artan potansiyeli karşılamak, %40 seviyelerinde olan yurtdışı pazar payını arttırmak, istihdamı arttırmak ve yeni projelere yatırım yapmak amacı ile Hadımköy’de 7.000 m2 alandaki yeni fabrika yatırımı ile faaliyetlerine hız kazandırmıştır. Ayrıca, Mikalor markasının hortum kelepçeleri grubunda 2 yıldır distribütörlük yapmaktadır.

Üretim grubu; boru ve hortum kelepçeleri, egzoz kelepçeleri, metal bağlantı klipsleri, braketler, komponentler ve kafesli somunlar olan firma, tüm müşterilerinin özel üretim taleplerine Ar-Ge faaliyetleri, kendi bünyesindeki kalıphanesi ve seri üretim teknolojileri ile hızlı cevap verebilmektedir.

Ürünleri genel olarak montaj hatlarında sabitleme, sızdırmazlık, titreşim engelleme, emniyetli birleştirme amaçlı kullanılmakta olup, otomotiv, tarım, denizcilik, inşaat, makine, petrokimya, klima, jeneratör, radyatör sektörlerinde talep görmektedir.

Arma Kalıp Avrupa ülkeleri başta olmak üzere 20’den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. Her yıl en az 2 yurtdışı ve 1 yurtiçi olmak üzere fuar katılımları, müşteri ziyaretleri, hedef ülkelerde pazar araştırma gezileri ve tanıtım faaliyetleri ile müşteri portföyünü arttırmaya devam etmektedir.

Arma Kalıp inovatif ve dinamik bir kuruluş olup; firma ikinci kuşak yetkilisi Sayın Dinçer Adıgüzel bir Genç Beysadlı üyesidir. Kendilerine yeni yatırımlarına ilişkin hayırlı olsun dileklerimizi sunuyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz. 

Üye Girişi