Arçelik Yardımcı Sanayi Performans Ödülleri sahiplerini buldu
2 Ağustos 2016

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Arçelik A.Ş. Yardımcı Sanayi Performans Ödülleri, 02 Ağustos 2016’da Beyoğlu Divan Brasserie’de gerçekleştirilen organizasyonla sahiplerini buldu.

Organizasyona, Arçelik A.Ş. Üretim ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Öztürk, Finansman ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Polat Şen, Satınalma Direktörü Emin Bulak, Arçelik yöneticileri ve başarılı performansları ile ödül almaya layık görülen yardımcı sanayilerin temsilcileri katıldı.

Yardımcı Sanayi Performans Ödülleri töreninde, Başarı Ödülleri ve Özel Ödül olmak üzere 2 kategoride toplam 11 ödül dağıtıldı. Bu yıl Başarı Ödülleri kategorisinde 3 Altın, 2 Gümüş ve 4 Bronz ödül verildi. Değerlendirme modelinde “Performans Bazlı Yardımcı Sanayi Yönetimi” kapsamındaki yardımcı sanayilerin yıl içindeki kalite, lojistik, iş birliği, verimlilik ve finansal yeterlilikperformansı dikkate alındı.

Farklılık yaratan iş modelleri gerçekleştiren, ürün projelerine ve Arçelik İşletmelerine katkı sağlayan, teknolojik çözümler üreten, çevresel duyarlılık ve sosyal sorumluluk gibi konularda örnek gösterilen projeler içinde yer alan tedarikçilere verilenÖzel Ödül kategorisinde bu yıl 2 yardımcı sanayi ödül almaya hak kazandı.

Altın Küre Başarı Ödülü’nü 2015 yılında gerçekleştirmiş oldukları yüksek performans sayesinde Serdar Plastik San ve Tic. A.Ş.,  Akım Metal San. ve Tic. A.Ş. ve Balorman San. ve Tic. A.Ş.  almaya layık görüldü. Altın küre ödülleri, Arçelik Üretim ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Öztürk tarafından verildi.

Bu yıl 2 adet verilen Gümüş Küre Başarı Ödüllerini Starplast Tic. San. Ltd. Şti. ile Normsan San. ve Tic. Ltd. Şti. almaya hak kazandı. Ödüller Arçelik Finansman ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Polat Şen tarafından verildi.

Bronz Küre Başarı Ödülleriniise Kabel San. Tic. A.Ş., Arma Filtre San ve Tic. A.Ş., Öztabak Makina San. ve Ltd. Şti. ile Öz-Pres Makina San ve Tic A.Ş. firmaları Arçelik A.Ş. Satınalma Direktörü Emin Bulak’tan aldı.

2015 Özel Ödülünü almaya hak kazanan ilk yardımcı sanayi Technocast San.Tic. A.Ş. oldu. Firma, Jaguar Elektrikli Süpürge Modelinin 4 ay gibi kısa bir sürede yerlileştirilmesi sürecinin başlangıcından sonuna kadar gösterdiği çözüm odaklı yaklaşımı ve sağladığı katkı sonucu bu ödüle layık görüldü. Firmaya ödülünü Arçelik A.Ş. Kurutucu ve Elektrik Motorları İşletmesi Ürün Direktörü Atilla Uz verdi.

2015 Özel Ödülünüalmaya hak kazanan ikinci yardımcı sanayi ise Efa Kauçuk ve Plastik San. Tic. A.Ş.oldu. Firma, Kauçuk & Lastik gibi stratejik bir kategoride, üretimin sürdürülebilirliği açısından Arçelik ile birlikte hareket ederek, gösterdiği  çözüm ortağı yaklaşımı çerçevesinde Çamaşır Makinası İşletmesine yakın bir lokasyonda devreye aldıkları yeni yatırımlarından dolayı sağladığı katkı neticesinde bu ödüle layık görüldü. Firmaya ödülü Arçelik A.Ş. Buzdolabı İşletmesi Ürün Direktörü Cemil İnan tarafından verildi.

Gece, ödül töreninin ardından düzenlenen yemek ile sona erdi.

Başta BEYSAD üyesi firmalarımız olmak üzere ödül olan tüm tedarikçi şirketleri kutluyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz.

No

Firma Adı

 Ödül

1

Serdar Plastik San ve Tic. A.Ş.

Altın Küre

2

Akım Metal San. ve Tic. A.Ş.

Altın Küre

3

Balorman San ve Tic. A.Ş. 

Altın Küre

4

Starplast Tic. San. Ltd. Şti.

Gümüş Küre

5

Normsan San. ve Tic. Ltd. Şti.

Gümüş Küre

6

Kabel San. Tic. A.Ş.

Bronz Küre

7

Arma Filtre San ve Tic. A.Ş.

Bronz Küre

8

Öztabak Makina San. ve Ltd. Şti.

Bronz Küre

9

Öz-Pres Makina San ve Tic A.Ş.

Bronz Küre

10

Technocast San.Tic. A.Ş.

Özel Ödül

11

Efa Kauçuk ve Plastik San. Tic. A.Ş.

Özel Ödül

Üye Girişi