Arçelik A.Ş. Yardımcı Sanayi Ödülleri Sahiplerini Buldu
12 Haziran 2015

Arçelik A.Ş. tarafından bu sene üçüncüsü gerçekleştirilen Yardımcı Sanayi Ödülleri, 12 Haziran 2015 Cuma günü Beyoğlu Divan Brasserie’de düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu.

Arçelik  A.Ş.’nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği ‘Yardımcı Sanayi Ödülleri’ törenine Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, Arçelik A.Ş. Genel Müdürü Hakan Bulgurlu, Arçelik A.Ş. Üretim ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Hakkı Sağır, Arçelik A.Ş. Tedarik Zinciri, Satınalma ve Tüketici Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Öztürk,  Arçelik A.Ş. Satınalma Direktörü Emin Bulak ile Arçelik A.Ş. çalışanları ve başarılı performansları ile ödül almaya layık görülen yardımcı sanayi şirketlerinin temsilcileri katıldı.

Başarı Ödülleri ve Özel Ödül olmak üzere 2 kategoride toplam 11 ödülden oluşan Yardımcı Sanayi Ödülleri’nde, bu yıl Başarı Ödülleri kapsamında 1 altın, 4 gümüş ve 5 bronz ödül verildi. Değerlendirme modelinde “Performans Bazlı Yardımcı Sanayi Yönetimi” kapsamındaki yardımcı sanayilerin yıl içindeki kalite, lojistik,iş birliği,verimlilik vefinansal yeterlilik performansları dikkate alındı.

Tekkan Ltd., 2014 yılında gösterdiği yüksek performans ile Altın Küre Başarı Ödülü’ne layık görüldü. Tekkan Ltd. ödülünü Arçelik A.Ş. Genel Müdürü Hakan Bulgurlu‘nun elinden aldı.

Bu yıl 4 adet verilen Gümüş Küre Başarı Ödüllerini Korel Elektronik A.Ş., Akım Metal A.Ş., Serdar Plastik A.Ş. ve Normsan Ltd. almaya hak kazandı. Ödüller Arçelik A.Ş. Genel Müdür Yardımcıları İsmail Hakkı Sağır ve Oğuzhan Öztürk ile Satınalma Direktörü Emin Bulak tarafından verildi. Bronz Küre Başarı Ödüllerini ise Teleset A.Ş., Tanatar Kalıp Ltd., Arma Filtre A.Ş., Öz-Pres A.Ş. ve Kabel Kablo A.Ş. firmaları Arçelik A.Ş. Satınalma Yöneticilerinden aldı .

Özel Ödül ise her yıl farklılık yaratan iş modelleri, ürün projeleri ve Arçelik işletmelerine katkı sağlayan, çevresel duyarlılık ve sosyal sorumluluk gibi konularda örnek gösterilen projeler içinde yer alan tedarikçilere veriliyor. 2014 Özel Ödülü, Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu tarafından, farklılık yaratan  iş modelinde Arçelik ile birlikte hareket eden Pasell Ltd. firması adına Francesco Amitrano’ya takdim edildi. Beyaz eşya üreticilerine beton ağırlık üretimi yapan ve İtalyan sermayeli bir şirket olan Pasell, farklılık yaratan iş modeli ve yakın iş birliği ile ödüle layık görüldü.

Arçelik A.Ş. Yardımcı Sanayi Ödülleri töreni, düzenlenen yemek ile son buldu.

Üye Girişi