Alpplas, 30. yılında birçok başarıya imza attı
31 Aralık 2019

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen 2019 Verimlilik Proje Ödülleri Yarışması’nda Alpplas, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler kategorisinde ödüle layık görüldü.

Ülkemizin rekabet gücünün artırılmasına ve ekonominin verimlilik temelli, sürdürülebilir bir yapıya kavuşturulmasına yönelik olarak sanayi ve hizmet sektörlerindeki işletmelerin uygulamış oldukları verimliliği artırma projelerini teşvik etmek amacıyla 2014 yılından beri her yıl düzenlenen bu yarışmada Beyaz Eşya Hattında Verimlilik Artış Projesi ileAlpplas, 31 finalist arasından ikincilik ödülünü Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sn. Hasan Büyükdede’den aldı.

1989 yılından bu yana emin adımlarla büyüyen Alpplas, 30. senesinde birçok başarılı projeye imza attı. 2019 Verimlilik Ödülleri’nde aldığı ikinciliğin yanı sıra, 2017 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Türkiye’nin 617. Ar-Ge Merkezi olarak kabul edilmesiyle, bugün en çok Ar-Ge yapan şirketler listesinde yer alarak gelişimini bir kez daha ispatlamış oldu. Turkishtime tarafından hazırlanan, Türkiye’de inovasyon veAr-Ge’nin nabzını tutan çalışmada; havacılık, otomotiv, beyaz eşya, telekomünikasyon devlerinin yer aldığı listeye Alpplas 282. sırada girerek önemli bir başarıya daha imza attı.

3 ayrı lokasyonda toplam 28bin metrekare kapalı alanda faaliyetlerini yürüten Alpplas Genel Müdürü Tufan Öney ile 2019 yılının değerlendirmesini yaptık. Tufan Öney: ‘2019 yılını net büyüme ile kapatmayı hedefliyoruz. Ancak birçok sektörün de etkilendiği iç ve dış belirsizlikler olumsuz baskı yapmaya devam ediyor. Jeopolitik sıkıntılar ve bunlara bağlı olarak yaşadığımız döviz dalgalanmaları, maliyet artışları bu yıl karlılık üstünde çok ciddi etki yarattı. Bu nedenle 2019 yılını kayıp bir yıl olarak adlandırmak yanlış olmayacaktır. 2020 yılında bu olumsuz tablonun bir miktar iyileşeceğini ve düşünüyoruz. 2019’da ertelediğimiz bazı yatırımları gelecek sene hayata geçirmek arzusundayız. Şirket içinde özellikle verimlilik projelerine büyük önem veriyor bunlar için kaynak ayırmaya devam ediyoruz’ dedi.

Üye Girişi