ABB Robotik BEYSAD Müşteri Günleri Etkinliği Yapıldı
15 Mart 2017

BE4 Etkinlik sponsorlarımız ile işbirliklerimizi sürdürmeye ve üyelerimiz ile biraraya getirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda yapılan çalışmaların ikincisi olarak, ABB firması ve BEYSAD işbirliğiyle 15Mart 2017 Çarşamba günü ABB Robotik BEYSAD Müşteri Günleri Etkinliği yapıldı.

Günümüzde Sanayi 4.0 kavramı ile birlikte yoğun olarak hayatımıza ve literatürlerimize giren robotlar düşünüldüğünde, bu etkinliğin amacı, üyelerimizin üretimlerinin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış birçok robotik çözümü gelip, birinci derecede ilgililerinden dinlemek ve uygulamalarla keşfetmelerini sağlamak idi…

25 kişi ile sınırlı olan etkinlik büyük ilgi ile karşılandı ve tam doluluk ile aşağıdaki özet program dahilinde, büyük bir titizlikle gerçekleştirildi.

Four Points by Sheraton Dudullu Otel’de;
10:00 - 12:20 Sunumlar
12:20 - 13:20 Öğle Yemeği
13:20 - 13:30 Otelden, ABB Dudullu 2 Tesisleri’ne servis aracı ile transfer
13:30 - 15:30ABB Robotik Showroom Ziyareti ve kapanış     
            

Program sırasında ABB Robotik Bölümü Lokal İş Birim Yöneticisi Sayın Emre Tural, Satış Müdürü Sayın Funda Çorakçı ve Satış Mühendisi Sayın Umut Akan tarafından çok önemli bilgiler ve sektörel çözümler ile birlikte ürün tanıtımları paylaşıldı. Sunumların ardından BEYSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Erdoğan Kalay bir kapanış konuşması eşliğinde, Sayın Emre Tural’a Teşekkür Plaketi taktim etti. BEYSAD olarak bu tür etkinlikleri sürdüreceklerinin altını çizen Kalay, BE4 etkinliğimiz ile başlayan bu önemli paydaşlıkların gelenekselleştirilerek, üye firmalarımızdan mümkün olduğunca çok kişiye ulaşarak, Sanayi 4.0 ve robot sistemleri konusunda bilinmeyen ya da yanlış bilinenlerin açığa kavuşturulabileceğini iletti. Sayın Erdoğan Kalay; “Sanayi 4.0 bileşenleri ile ilgili her türlü etkinliğe, işletmelerden ilgili kişilerin gelmesinin yanında, farklı alanlarda çalışan kimselerin de katılması, kültürün yayılması açısından oldukça önemli." dedi.

ABB’nin en önemli ve en yeni ürünlerinden YuMi; büyük ilgi gördü.

Yeni robotik iş arkadaşı çağı başladı. YuMi, insan ve robot arasındaki işbirliği konusunda, yıllar süren araştırma ve geliştirmelerin sonucu olarak ortaya çıkmıştır. ABB insan- robot işbirliği temelli, çift kollu, küçük parça montajı yapan robot sistemi geliştirdi. Bu robotun esnek kolları, parça besleme sistemi, kamera bazlı parça yeri tespit özelliği ve en gelişmiş teknoloji ürünü kontrolörü bulunmaktadır. YuMi geleceğin vizyonunu bugüne getirerek montaj otomasyonu konusundaki tüm düşüncelerimizi değiştirecek. YuMi ile “you and me”, yani sen ve ben çok farklı çalışma olanakları bulacağız.

İnsan-robot işbirliği
İnovasyon ürünü insan dostu çift kollu bu robotun işlevselliği, sanayi dünyasının henüz ortaya çıkmamış otomasyon potansiyeli için tasarlandı. YuMi, insan ve robotların aynı görev üzerinde el ele çalıştığı yeni bir otomasyon çağı için tasarlandı. Güvenlik robotun fonksiyonları ile bütünleştirilmiştir. YuMi bariyerleri ve kafesleri geçmişin bir parçası haline getirerek işbirliğinin önündeki tüm engelleri kaldırıyor.

 

Ayrıca ABB Robotik Showroom ziyaretinde, HTC Vive ( Sanal Gerçeklik ) , IRB1200, IRB 6700 Punta Kaynak, Kuvvet Kontrolü ( Force Kontrol ) , Ark Kaynak, Paletleme hücresi ve ABB FlexPicker Robotuyla ICC hücreleri üzerinde yapılan show programı ile, katılan BEYSAD üyelerinin hem direkt robot kullanmalarını ve sektörel uygulama çözümlerini yakından incelemeleri fırsatı sağlanmıştır. Katılımcılar, ABB Robotik ekibi tarafından sunulan lokal çözümlere global iş kalitesiyle ulaşabileceklerini görmüşlerdir.

Yeni ürünler ve uygulamaların paylaşıldığı BEYSAD Müşteri Günleri etkinliğinin oluşturulmasında verdikleri emekler için,
ABB yetkililerine ve değerli katılımları için üyelerimize
teşekkür ederiz.

ABB hakkında:
ABB, kamu hizmetleri, sanayi, ulaşım ve altyapı sektörlerindeki müşterilere global çapta hizmet veren öncü bir teknoloji lideridir. Kırk yılı aşkın bir süredir ABB, endüstriyel dijitalleşmenin geleceğini belirlemektedir. Tüm müşteri segmentlerinde 70 milyondan fazla bağlantılı cihazla çalışan sistemi ve 70.000'in üzerinde kurulumu gerçekleştirilen kontrol sistemleri ile birlikte ABB, Enerji ve Dördüncü Sanayi Devrimi'nin avantajlarından yararlanacak şekilde konumlanmıştır. 130 yılı aşkın bir mirasa sahip ABB, yaklaşık 135.000 çalışanı ile 100'den fazla ülkede faaliyet göstermektedir.

ABB Robot ve Hareket divizyonu enerji verimliliği ve endüstriyel üretkenliği artıran ürün, çözüm ve servis hizmetleri sunar. Bu bölüm motorlar, jeneratörler, sürücüler, güç elektroniği ve robot ürünleri ile uzak mesafeli otomasyon uygulamalarına güç, hareket ve kontrol sağlıyor. Rüzgar jeneratörlerine yönelik ürünlerdeki öncü konumu ortak teknolojiyi, kanalları ve operasyon platformlarını kullanan endüstriyel odağı tamamlıyor.

Üye Girişi