A Grup Şirketleri'nin Romanya'da Gurur Kaynağı Curent Metal 5. Yılını Kutluyor!
05.03.2024

 

Türkiye'nin köklü endüstri şirketlerinden A Grup bünyesinde faaliyet gösteren Akım Metal'in Romanya'daki iştiraki olan Curent Metal, 5. yılını büyük bir coşku ile, düzenlenen özel bir etkinlikle kutladı. A Grup Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Böyet ve diğer şirket yetkililerinin ev sahipliğinde gerçekleşen kutlama etkinliğine, Bükreş Büyükelçisi Sayın Özgür Kıvanç Altan, DÂMBOVIŢA Vilayeti İl Konseyi Başkanı Sayın Corneliu Ştefan, Arctic CEO’su Sayın Murat Büyükerk, DEİK Türkiye İş Konseyi Başkanı Sayın Ömer Süsli, TİAD Başkanı Sayın Ufuk Tandoğan gibi birçok önemli isim katıldı.

Curent Metal, A Grup Şirketleri çatısı altında 5 yıl önce Romanya'nın Sat Bungetu - Dâmbovița bölgesinde faaliyet göstermeye başladı. Şirket, beyaz eşya ve otomobil sektörlerine yönelik metal işleme (mekanik işleme ve presleme), alüminyum enjeksiyon ve plastik enjeksiyon prosesleriyle üretim yaparak sektörde önemli bir konuma geldi.

 

Curent Metal'in Kimliği ve Başarı Hikayesi

A Grup bünyesinde 2011 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın teşvikleri ile kurulan Ar-Ge merkezi, şirketin yeni ürünler geliştirmesine, Ar-Ge faaliyetlerini arttırmasına ve pazarda fark yaratmasına olanak tanımıştır. Müşteri odaklı çalışan firma, kalite, maliyet ve zamanında teslimat prensipleriyle hareket ederek sektördeki başarısını sürdürmektedir.

Curent Metal, hammadde girişinden ürün çıkışına kadar her aşamada uygulanan kontrol sistemleri, laboratuvar testleri ve ürün muayene testleri ile ürün kalitesini sağlamaktadır. ISO/TS 16949 ve ISO 14001 belgelerine sahip olan şirket, bu sayede müşterilere yüksek kaliteli ürünler sunmayı garanti altına almaktadır.

Romanya'daki inşası 2017 yılında başlayan ve Ocak 2019'da tamamlanan Curent Metal, başta beyaz eşya ve otomotiv olmak üzere tüm endüstriyel alanlarda lider komponent üreticisi olma hedefiyle Avrupa pazarına giriş yapmıştır.

Curent Metal, modern makine filosu ve eğitimli personeliyle teknolojiye uyum sağlayarak müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Ar-Ge merkezi ile Elektronik ve Mekatronik alanlarında çeşitli mühendislik, laboratuvar ve üretim kabiliyetlerini geliştiren şirket, ileri teknolojik çözümler sunmayı amaçlamaktadır.

Curent Metal’in 5. yılını ve A Grup’un 50. yılını kutlamanın büyük heyecanını siz değerli iş ortaklarımız ve çalışanlarımız ile paylaşmanın mutluluğunu duyuyoruz.

Hep birlikte nice başarı dolu yıllara…

Üye Girişi