3M'in Buluşlarla Dolu Dünyasını Keşfetmek
21-23 Kasım 2012

3M Dünyası’ndan benzersiz beyaz eşya çözümleri 

Yüzyılı aşkın süredir hayatı kolaylaştıran binlerce yenilikçi ürün ve çözüme imzasını atan ve BEYSAD üyesi de olan 3M, 21-23 Kasım tarihleri arasında Hasköy Yün İplik Fabrikası’nda gerçekleştirdiği etkinlikte, buluşlarla dolu 3M dünyasını sergiledi. Etkinlikte sergilenen 3M’in benzersiz ve inovatif beyaz eşya çözümleri ziyaretçilerin ilgi odağı oldu... 

Türkiye’de 25. yılını kutlayan dünyanın inovasyon devi 3M, yarattığı 3M Dünyası’nda “Müşteriden İlham Alan İnovasyon” felsefesini, buluşlarını ve hayatın her alanına dokunan ürünlerini 21-23 Kasım tarihleri arasında ziyaretçileri ile buluşturdu. Etkinlik, İstanbul’un en eski iplik fabrikası ve sanayi kuruluşlarından biri olma özelliğini taşıyan Hasköy Yün İplik Fabrikası’nda gerçekleşirken, Haliç’in tarihi dokusu yenilik ve teknolojiyle harmanlandı.  

Sergiye BEYSAD adına BEYSAD Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hasan Danişment ve Kurumsal İletişim Müdürü Ayşegül Koç katıldılar ve sergi alanını 3M Satış Müdürü Zafer Kaşıkara ile birlikte gezdiler. Son derece etkileyici olarak hazırlanmış alanda sağlık sektöründen, mutfak sektörüne; spordan, kırtasiyeye; otomobilden uzay teknolojilerine kadar pek çok ürün grubu ile aramızda olan 3M’in farklı dünyaları keşfedildi. 

Hayatın farklı alanlarında kullanılan ve 65’ten fazla ülkede milyonlarca insanın yaşamını yaratıcı çözümleriyle kolaylaştıran 3M’nin etkinliğinin teması “3M Buluşları Her Yerde” oldu. Yaklaşık 1900 metrekarelik alanda 3M teknolojileri, sürdürülebilirlik çözümleri ve tarihçesinin anlatıldığı bölümler ile ürünlerinin sergilendiği platformlar yer aldı. 29 platformdan oluşan “3M Dünyası’nda sergilenen ürünlerin arasında beyaz eşya çözümleri büyük ilgi gördü. Etkinlikte, uzun süreli performans gösteren ve düzgün yapışma sağlayan 3MTM laminasyon bantlarından genel amaçlı bantlama ve kapatma/güçlendirme işlemleri için 3MTM filament bantlara; dekoratif metallerin yapıştırılmasında ve plaka montajlarında kullanılan 3MTM köpük bantlardan buzdolapları için üretilen filtrasyon ürünlerine kadar pek çok yenilikçi ürün yer aldı. Geçici yüzey koruma filmleri, Dual Lock açılabilir kapanabilir bant sistemleri ve mekanik bağlantıların yerine geçebilen VHB akrilik bantlar da etkinlikte öne çıkan ürünler içerisindeydi.

3M, Endüstri Ürünleri Bölümü’nün ürün sunmakta olduğu en önemli sanayi kollarından biri olan beyaz eşya sektörünün taleplerini dinleyerek, enerji sarfiyatı konusunda da avantaj sağlayan çözümlerin uygulanmasında öncülük ediyor. Günümüzde rüzgâr ve güneş enerjisi gibi yenilenebilir enerji kaynaklarında kullanılan çok sayıda farklı 3M buluşuna imza atan firma, bu alandaki teknoloji yatırımlarına hızla devam ediyor. 

Dünya genelinde 35 ülkedeki Ar-Ge laboratuvarlarında yaklaşık 8 bin araştırmacısı ile 43 binden fazla patente sahip olan 3M, 110 senedir hayatı kolaylaştıran binlerce yenilikçi ürünü dünyanın her yerinde tüketicileriyle buluşturuyor. 1987 yılından bu yana Türkiye’de 400’den fazla çalışanı ile faaliyet gösteren ve 2010 yılından bu yana en iyi 1000 ihracatçı firma arasında yer alan 3M, geçen ay düzenlediği basın toplantısında Çorlu’da gerçekleştireceği Super Hub yatırımını kamuoyu ile paylaşmıştı.

Üye Girişi