3. Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi Düzenlendi BEYSAD da Sanayi 4.0 Çalışma Yolculuğunu Paylaştı
4-5-6 Ekim 2017

Robot Yatırımları Zirvesi, ST Dergilerinde yıl boyu reklamı olan sektör profesyonelleri ile fabrikaların üretim, yatırım ve satın alma süreçlerinden sorumlu okuyucuların her yıl bir araya geldiği bir iş platformudur.

Robot Yatırımları Zirvesi, dünyanın en büyük robotlu otomasyon fuarı olan Automatica ve ST Alternatif Fuarcılık işbirliği ile her yıl düzenlenir.

İlki 2015 yılında gerçekleşen organizasyon, içeriği sadece robotlu üretim olan tek organizasyon olma özelliği taşır.

ST Dergilerinin yıl içindeki tüm sektör temaslarından yararlanarak gündeminde robot yatırımı olan fabrikalar tespit edilir ve Zirveyi ücretsiz ziyaret etmeleri sağlanır. Bu sistemle Zirve hey yıl üst düzey iş bağlantılarına sahne olur.

Bilindiği üzere, fabrikalarda standart makinalar yerini robotlara bırakıyor. Yani robotlar insanların değil, makinaların yerini alıyor. Bu dönüşüm sürecinde hızlı hareket eden firmalar rekabet açısından çok güçleniyor. Çünkü bir tek robot bile üretim maliyetinizi yüzde 60 oranında düşürebilir. İşte tam da bu nedenle, 4-5-6 Ekim 2017 tarihinde yapılan ve sektörde tek olma özelliği taşıyan Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi, Endüstriyel robotlar ile iş modellerinizi yeniden tasarlamak, basit, katma değerli ve hızlı dönüşüm sağlayan teknolojileri keşfetmek için harika bir fırsat yarattı.

Uygulama örnekleri, başarı hikayeleri ve paralel sunumların yapıldığı etkinlikte BEYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ş. Burak Özaydemir de; Dr. Turgut Enginoğlu Moderatörlüğü’nde; BEYSAD Sanayi 4.0 çalışmaları ve bu konuda gelinen noktaya ilişkin bilgilendirme yaptı.

BEYSAD tanıtımı ile başlayan sunumda Özaydemir, farkındalık oluşturmak amacıyla planlanan fuar ve geziler; BE4 Sanayi 4.0 Zirvesi’nin düzenlenmesi ile birlikte, Özyeğin Ünv. kapsamında kurulması planlanan Mükemmeliyet Merkezi kurulum planlarına, çalıştayına ve son gelinen noktada IPA AB Projesi başvurusunda bu çalışmanın ilk elemeyi geçerek kısa listeye kalmasına kadar heyecanlı bir süreci paylaştı. BEYSAD ayrıca, Celal Bayar Üniversitesi ve Zafer Kalkınma Ajansı’nın yürütmekte olduğu Akıllı Ürün ve Üretim Sistemleri Araştırma ve Eğitim Merkezi kurulumu projesinde de paydaşlardan birisi.

Bu keyifli yolculuktaki gelişmelerden, BEYSAD olarak sizleri haberdar etmeye devam ediyor olacağız.

Aynı oturumda yer alan Arçelik Proses Takım Lideri Vügar Kerimoğlu ise Arçelik’in bu konuda yapmış olduğu önemli gelişmeleri paylaştı. Etkileyici bir gelişim hikayesini de kendilerinden dinleme fırsatı bulabildik.

İlgili etkinlikte katılımcılar, sergi alanları ile sektörde gelinen son noktayı da yerinde deneyimleme fırsatı bulabildiler. Emeği geçenleri tebrik eder, bize de söz hakkı verdikleri için teşekkürlerimizi sunarız.

Üye Girişi