18 ülkenin converterları Türkiye’de düzenlenen 3M Converter College’da buluştu
22-24 Nisan 2015

3M Endüstriyel Bantlar ve Yapıştırıcılar İş Grubu tarafından, 22 - 24 Nisan tarihlerinde Antalya’da düzenlenen ve Türkiye’nin yanısıra 18 ülkeden 160’ı aşkın müşterinin katıldığı “3M Converter College” etkinliği, yapışkan bantlar alanında bugüne kadar düzenlenen en geniş etkinlik oldu.

Converterlar için tek sektörel buluşma platformu olan “3M Converter College” etkinliğine Türkiye’nin yanısıra Rusya ve Polonya başta olmak üzere Doğu Avrupa’dan 160’i aşkın converter katıldı. Etkinlik, beyaz eşya ve otomotiv sektörlerinde faaliyet gösteren önde gelen converterları bir araya getirdi. Buluşmada, 3M’in converter pazarına sunduğu çözümler ile pazardaki son trendler ve teknolojiler ele alındı ve pek çok konuda eğitimler verildi.

Etkinliğe, BEYSAD (Beyaz Eşya Yan Sanayiciler Derneği) da katılarak bir sunum gerçekleştirdi. Sunumu BEYSAD adına Genç Beysadlı üye Sayın Sayat Çakır yaptı. Çakır; 1993 yılında kurulmuş olan ve 163 üyesi bulunan, Dünyada oluşumuna benzer başka bir yapı olmayan Beyaz Eşya Yan Sanayiciler Derneği’ne ve Türkiye beyaz eşya sektörünün dünyadaki yerine ve önemine ilişkin bilgiler aktardı. Kendilerine, başarılı sunumlarından, üyemiz 3M yetkililerine de davetlerinden dolayı Derneğimiz adına teşekkür ederiz.

3M’in son 2 yılda, Rusya, Türkiye ve Polonya’da gerçekleştirdiği Converter College etkinliklerinin devamı niteliğindeki buluşmada, en yüksek katılıma ve zengin içerik sayesinde de en yüksek müşteri memnuniyet anket sonuçlarına ulaşıldı.

Antalya’daki 3M Converter College etkinliğine katılan Global Converter Market Direktörü Steven Schreiner 3M Endüstriyel Bantlar ve Yapıştırıcılar Ürün Grubu olarak pek çok pazara binlerce ürünle değer kattıklarını belirterek şunları söyledi; “Bu değer zincirinde iş ortağımız olan converterlar oldukça önemli bir yere sahip. Global olarak her gün geliştirmekte olduğumuz yeni teknolojilerimizi iş ortaklarımızla tanıştırıp, müşteri süreçlerine kattığımız değeri artırmak en büyük hedefimiz. Orta ve Doğu Avrupa  bölgesi de bizim faaliyet gösterdiğimiz bölgeler arasında bulunduğu konum ve ekonomik durumu sebebiyle öncelikli bölgelerden ve bu nedenle Orta ve Doğu Avrupa  bölgesine sürekli yatırım yapıyoruz. Bu bölgedeki ülkelerin pek çoğunda Müşteri İnovasyon Merkezlerimiz faaliyette. Bu yatırımlarla müşterileri ve pazar ihtiyaçlarının bir adım önünde giderek üretim süreçlerine değer katıyor iş ortaklarımızın gelişmesini sağlıyoruz."

Orta ve Doğu Avrupa Converter Market Müdürü Levent Oğuz ise konuşmasında şunlara değindi; "18 ülkeden 163 kişiyi ağırladığımız bu aktivede Doğu Avrupa bölgesinde faaliyet gösteren iş ortaklarımız converterlarımız ile ana sanayinin süreçlerine 3M bantlarını kullanarak nasıl daha çok değer katabileceğimizi paylaştık. Fikir alışverişlerinde de bulunduğumuz bu toplantılarda, pazar trendlerine bağlı olarak yeni teknolojilerimizi iş ortaklarımızla buluşturma fırsatı yakaladık. Converterlarımızın hizmet kalitesini ve süresini kısaltan programlarımızı paylaştık. Bugün Converterlarımız 3M teknolojilerini kullanarak ana sanayide yepyeni bir ürünü bir hafta içerisinde deneyebiliyor, firmaya özel çözümleri Amerika ve Polonya'daki laboratuvarlarımızda bir ayda geliştirip piyasaya sunabiliyoruz."

Üye Girişi