OzUBEX Merkezinden Güncel Haberler | Dr. Erinç Albey
Eylül 2023

OzUBEX yaz döneminde, bir yandan 2023 güz ve 2024 yılında servislerine ekleyeceği eğitim ve danışmanlık faaliyetlerine dair hazırlılarına devam ederken, bir yandan da yeni yılda yapacağı resmi açılış öncesi fiziksel altyapısındaki gerekli son düzenlemeleri yapmaya devam etti. Yaz döneminin bitişiyle, yeni dönemin ilk büyük aktivitesi olarak, iki günlük bir çalıştay düzenleyecek olan OzUBEX; çalıştayı dijital dönüşüm ve sürdürülebilirlik ekseninde iki günlük dolu dolu bir ajandayla, BEYSAD üyelerinin faydalanacağı şekilde, tasarladı.

 

“Dijital Dönüşüm ve Sürdürülebilirlik Sektörel Strateji” çalıştayı, 28-29 Eylül tarihlerinde Özyeğin Üniversitesi kampüsündeki OzUBEX Sanayi Dönüşüm Merkezi’nde gerçekleştiriliyor olacak. Çalıştayda, ilk gün dijitalleşme ve dönüşümün faydalarının konu alınacağı çeşitli toplantı ve panellerle tasarlandı. Detaylı programını aşağıda bulabileceğiniz çalıştayın ilk günü, dijital dönüşüm başarı hikayelerinden başlayarak, Türkiye'de beyaz eşya sektöründe dijital dönüşüm iç görülerine uzanacak; sonrasında da BEYSAD üyeleri için dönüşüm önceliklerinin belirlenmesi ve bu öncelikli alanlarda etkili şekilde ilerleyebilmek için aksiyon planlarının oluşturulmasıyla devam edecek. İlk gün, çeşitli dijital çözümlerin sergilendiği start-up galeri turu ile sonlanacak. İkinci günde ise tema sürdürülebilirlik ve sürdürülebilirlik ekseninde dönüşümün esasları ve yapılması gerekenler olacak. İkinci gün, sürdürülebilirlik ve emisyonlar hakkında genel bilgiler paylaşıldıktan sonra, üretimde sürdürülebilirlik paneli ile katılımcılara kapsamlı bir sürdürülebilirlik bakış açısı kazandırılmış olacak. Sonrasında, işletmelerin fayda sağlayacağı sürdürülebilirlik öz değerlendirme aracı ile işletmelerin sürdürülebilirlik ekseninde mevcut durumlarını nasıl analiz edebilecekleri tartışılacak. Karbon emisyonları çalıştayı ve aksiyon planlarını değerlendirildikten sonra hem dijitalleşme hem de sürdürülebilirlik konularında OzUBEX’in BEYSAD üyelerine fayda sağlayabileceği servislerin tanıtımı ile çalıştay sonlanacak.

 

Tüm BEYSAD üyelerini çalıştayımızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtir, davet duyurumuzun Eylül ayı içerisinde sizlere ayrıca ulaşacağını eklemek isteriz.

 

Dijital dönüşüm ve sürdürülebilirlik odağı ile hazırlanmış eğitimlerimiz ve diğer servislerimiz ile 28-29 Eylül’de düzenlenecek olan çalıştayımız hakkında detaylı bilgiye info@ozubex.com adresinden e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Üye Girişi