• Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

    Get Adobe Flash player

 
Etkinlikler
BEYSAD-Üniversite-Sanayi İşbirliği için imzalar atıldı… (2 Aralık 2014)

Strateji Belgesi çalışmalarımız kapsamında uzun zamandır pek çok üniversite ile görüşmelerimiz komitelerimiz üzerinden yürütülmekte idi. Görüşmelerimiz sonucunda ilk imzaları dün atmış olduğumuzu mutlulukla iletmek isteriz.

Yazışmalarımız sonrasında ilk geri dönüş yapan üniversitelerimizden başlamak üzere projemiz kapsamında 2 Aralık 2014 Salı günü saat 11.00’de Sabancı Üniversitesi’nde Rektör Yardımcısı Sayın Hasan Mandal ve Teknoloji Transfer Ofisi Uzmanı Sayın Tuğba Öztürk evsahipliğinde niyet mektubu imzalandı. Programa, BEYSAD adına BEYSAD Başkan Yardımcısı Sayın Burak Özaydemir, Genç Beysadlı Üyemiz Sayın Hasan Bayraktar ve BEYSAD Kurumsal İletişim Müdürü Sayın Ayşegül Koç katıldılar. Hem kendilerine hem de üniversiteler ile bağlantılar esnasında vermiş oldukları yoğun desteklerinden dolayı BEYSAD Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Berrak Çekin’e teşekkür ederiz.

BEYSAD yetkilileri aynı gün saat 13.00’de de Okan Üniversitesi Kariyer-Yaşam Merkezi’ni ziyaret ettiler ve imza törenini gerçekleştirdiler. Okan Üniversitesi’nde BEYSAD ekibine Kariyer Merkezi Müdürü Sayın Teoman Duman, Kariyer Merkezi Birim Yöneticisi Sayın Aysun Çanakçı, Kariyer Merkezi Kıdemli Uzmanı Sayın Selen Tanrıkulu ve Kariyer Merkezi uzmanları evsahipliği yaptılar.

Üniversiteler ile yapılan protokoller dahilinde BEYSAD üyeleri başta Ar-Ge, Ur-Ge çalışmalarına ilişkin ihtiyaçları doğrultusunda paydaş üniversitelerimize başvurabilecekleri gibi; yine firmalarının ihtiyaçları doğrultusunda öğrencilerin bitirme tezi konularına dahil olup, sorunlarına çözüm bulabilecekler. Ayrıca projeden stajyer öğrenci, stajyerliğin sonrasında belli dönemlerde firmalarda yetişmiş öğrencilerin sonraki süreçte eğitimli olarak firma çalışanı olarak işe alınmaları gibi verimli sonuçlar beklenmektedir.

Üniversite-Sanayi İşbirliği çerçevesinde işbirlikleri bu başlıklar altında olsa da her türlü ihtiyaç için bize kendileri tarafından atanan yetkililerini BEYSAD üyesi olarak arayabilecek ve ilgili birimlere oradan yönlendirilebileceğiz. Zaman zaman üniversitelerde bizler için düzenlenecek eğitim programları organize edilebileceği gibi, bizim yapmış olduğumuz etkinliklerde de memnuniyetle bulunup katkı verecekleri bilgisini de paylaşmak isteriz. Bu konudaki ayrıntılı bilgilendirme yazıları üyelerimiz ile mail ortamında paylaşılacaktır.

Üniversiteler ile görüşmelerimiz tamamlanıp, iyi niyet mektupları imzalandıkça sizlere bilgi vermeyi sürdüreceğiz. TOBB Üniversitesi ile işbirliğimiz kapsamında TOBB ETÜ Ortak Eğitim Programı’nı üyelerimize ulaştırmıştık. Görüşme halinde olup yakında imza için biraraya geleceğimiz üniversiteler netleştikçe onları da sizlerle paylaşıyor olacağız.

Üyelerimize faydalı olmasını ve her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. Unutmayınız ki bu imzalar, siz değerli üyelerimiz bu konulara ilgi gösterdiği ölçüde başarıya ulaşacaktır. Şimdiden ilgi ve desteğinize teşekkür ederiz.

 
     
  BEYSAD Beyaz Eşya Yan Sanayicileri Derneği © 2011 Tasarım: DF